Interferencje jeszcze przez trzy tygodnie

  • 19.12.2017, 11:55
  • Admin Admin
Interferencje jeszcze przez trzy tygodnie
Okres przedświąteczny to gorączkowe zabieganie. Trudno znaleźć czas na wizytę w Galerii Sztuki MOK, ale wystawa, która została w niej otwarta w ubiegłym tygodniu, czynna będzie do 7 stycznia 2018 roku. Więc po świętach czy po Nowym Roku będzie jeszcze czas na niezwykłą odskocznię od świąteczno-noworocznego rozgardiaszu. A okazją jest wystawa zatytułowana Interferencje.

Swoje prace pokazuje 52 artystów związanych z Liceum Plastycznym w Nowym Wiśniczu: absolwenci i wykładowcy tej szkoły. Inicjatorami są jest prof. Adam Pociecha z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach wspólnie z Robertem Dudkiem – nauczycielem Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu.
- Genezą tego projektu, jest promocja sztuki współczesnej, prezentacja ciekawych zjawisk, odkrywanie osobowości w świecie plastyki, jak również budowanie pomostów pomiędzy dziełem sztuki a odbiorcą - tłumaczy Robert Dudek.
Dodaje, że wystawa, którą do 7 stycznia 2018 r. oglądać będzie można przy ul. Akademickiej 8, wyróżnia się bogactwem prezentowanych technik plastycznych, różnorodnością podejmowania tematów i odmiennością artystycznej narracji.
- Jest ona obszarem rozmowy. Rozmowy o naszej wrażliwości, o sposobie przeżywania świata, w którym żyjemy - przekonuje.
Na wystawie zobaczyć można malarstwo, grafikę, rysunek, rzeźbę, ceramikę i fotografię.

tra
Obserwator Lokalny nr 24/2017

Admin Admin

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe