Harcerska Akademia Kryminalna w Zawadzie

  • 25.10.2016, 09:52
  • Admin Admin
Harcerska Akademia Kryminalna w Zawadzie
W Zespole Szkół w Zawadzie odbył się biwak harcerzy z 7 Szczepu Drużyn Dębickich Invicti im. gen. Mariusza Zaruskiego. Około 50 harcerek i harcerzy przez 3 dni wcielało się w rolę kadetów Harcerskiej Akademii Kryminalnej i poznawało tajniki pracy detektywów.

Pierwszy dzień upłynął pod znakiem zajęć integracyjnych, apelu rozpoczynającego, a także wieczornej inauguracji prac akademii. Kadeci przygotowali swoje identyfikatory, dowiedzieli się kim są detektywi i jak działają.
Sobota upłynęła pod znakiem różnorodnych warsztatów z zakresu technik kryminalistycznych. Harcerze zbierali odciski palców, przesłuchiwali świadków, uczyli się posługiwać dedukcją i szyframi, wykrywać kłamstwa i odczytywać mowę ciała. Całość zakończyło prawdziwe dochodzenie - harcerze musieli rozwikłać zagadkę tajemniczego morderstwa. Po zamkniętym śledztwie każdy otrzymał pamiątkowy identyfikator potwierdzający zdobyte umiejętności.
Biwak był współfinansowany przez Urząd Miejski w Dębicy dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

Informacja prasowa Hufca ZHP

Admin Admin

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe