Nie żyje Bogusław Sygulski

  • 19.12.2017, 15:02
  • JAG
Nie żyje Bogusław Sygulski
Po ciężkiej chorobie zmarł w poniedziałek (18 grudnia) Bogusław Sygulski. Wybitny szachista, mistrz międzynarodowy, instruktor i sędzia szachowy, wielokrotny reprezentant Polski, od wielu lat mieszkaniec Dębicy.

Bogusław Sygulski urodził się 10 sierpnia 1957 w Praszce (koło Częstochowy). W roku 1984 r. wywalczył złoty medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski (Ustroń-Jaszowiec), w 1985 wystąpił w finale mistrzostw Polski, zajmując w Gdyni 7. miejsce. W tym samym roku zdobył w Kaliszu srebrny medal mistrzostw Polski w szachach błyskawicznych oraz wywalczył tytuł mistrza Wojska Polskiego. W roku 1988 zajął 2. miejsce w turnieju open w Gdyni.
Prywatnie – mąż Małgorzaty, ojciec trojga dzieci: Pawła, Anny i Piotra, brat Artura, którzy również osiągali sukcesy w szachach.
W ostatnim czasie był trenerem drużyny Hetman Pilzno.
Bogusława Sygulskiego znaliśmy także jako brydżystę. Grał w II lidze w klubach Dom Kultury Dębica, Miasto Radłów, a ostatnio Miasto Dębica. Był jednym z lepszym analityków.

Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek (21 grudnia) o godz. 13:00 w Czarnej.
 

JAG

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
W Kuciel
W Kuciel 24.12.2017, 12:41
Niech Mu ziemia lekką będzie

Pozostałe