Poniedziałek, 23.09.2019

Kto szefem PiS? Warzecha kontra Łączak - na razie remis

  • 22.12.2017, 10:13 (aktualizacja 22.12.2017, 16:45)
  • Admin Admin
Kto szefem PiS? Warzecha kontra Łączak - na razie remis Archiwum OL Czesław Łączak i Jan Warzecha
Nie przyniosły rozstrzygnięcia wybory przewodniczącego Zarządu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w Dębicy. Dwaj zgłoszeni kandydaci: Czesław Łączak - wiceprzewodniczący Sejmiku Podkarpackiego i Jan Warzecha - poseł na Sejm RP, otrzymali taką samą liczbę głosów. Druga tura głosowania ma mieć miejsce po Nowym Roku.

Wyboru dokonuje ze swego grona zarząd, wybrany przez miejskie i gminne struktury PiS. Tworzą go: Marek Jaskółka (gmina Dębica), Andrzej Bal (Dębica), Zbigniew Kowalski (gmina Brzostek), Sławomir Łanucha (gmina Żyraków), Paweł Ciszczoń (gmina Jodłowa), Roman Maciejowski (Pilzno), Wojciech Marek (gmina Czarna) oraz Jan Warzecha, Bolesław Babiarz, Czesław Łączak.

Co się stanie, jeśli remisem zakończy się druga tura wyborów. Wtedy decyzję może podjąć Władysław Ortyl, marszałek Województwa Podkarpackiego i szef struktur Prawa i Sprawiedliwości w okręgu rzeszowskim.

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (47)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zek
zek 28.12.2017, 15:41
Co się smucisz ? skąd przybyłeś tam powrócisz.
Obywatel
Obywatel 28.12.2017, 13:49
Stawiać na młodych tym panom dziękujemy niech idą na odpoczynek.
Maj
Maj 27.12.2017, 19:30
Żenada Panowie Żenada !!!!
Podkarpacka Policja dostała dzisiaj 45 nowych radiowozów!!!!
Dębicka drogówka nie ma nawet jednego sprawnego więc ile dostała???!!!!
Zero (słownie zero) !!! Tak dbają o interesy naszego powiatu wpływowi Pisowcy!!!!!
Panie Komendancie mozę dymisja????
Paweł Wasniewski
Paweł Wasniewski 28.12.2017, 09:30
To dobry pomysl ze nie dostała.
Dlaczego??? Macie Insygnie to sobie zawracanie na ręcznym ćwiczycie. Alfą od głupoty to piasty szlak trafił.
Dalej??? A popisy Stilo???
Maj
Maj 28.12.2017, 14:27
Nie pisz mi ze "macie" bo ja nie pies!
Boje się o moje auto bo jak je ukradną to kto je dogoni? czym? Stilem 1.4 ( Łańcut oddał je do złomowania a Rzeszów dał do Dębicy)?
A wiem od sasiada ze ta Insignia (bo tak się pisze nieuku) tez nie jest do konca sprawna i wiecej w serwisie stoi niz na drodze...
Realny
Realny 27.12.2017, 16:46
Ja myślę że pan Warzecha wygra , łączaka sobie nie wyobrażam bo polityk z niego według mnie żaden i powinien dać sobie już spokój.
Stanisław
Stanisław 25.12.2017, 10:28
Witam świątecznie!proszę mi wybaczyć ale już na wstępie nie rozumiem dlaczego o fotel lidera PIS-u walczą panowie Warzecha i Łączak? Z punktu logiki obaj panowie przegrali wybory w swoich gminach. Choćby pan Andrzej Bal wygrywa z panem posłem i nie startuje na lidera w powiecie.Nie rozumiem tego a może mam nie rozumieć? Wnioski nasuwają się same - co z tego, że "młodzież" przejęła władzę w terenie skoro w powiecie "wojna" o władzę. A może panowie znają słowo "honor" i zrezygnują z dogrywki a ich miejsce pojawią się nowe twarze, nowi przywódcy, bo takich nie brakuje w powiecie.Wspaniałą cechą polityka jest "wyczuć" moment odejścia, podziękowania i przeproszenia za sukcesy i porażki.Niech ten okres świąteczny będzie okresem zadumy, przemyślenia i po Nowym Roku pojawią się nowi kandydaci, bo ten remis znaczy brak jedności, pokoju w powiecie.
Pozdrawiam i życzę zdrowych, radosnych świąt.
Jam
Jam 23.12.2017, 21:24
Inteligencja wygra z oczytaniem, młodość z doświadczeniem, czy charyzma ze zdolnościami przywódczymi? Fascynujący wyścig największych osobowości XXI wieku w powiecie dębickim. Śmiałe wizje zabicia kolejnych gałęzi polskiej gospodarki po branży futrzarskiej. Genialne plany zamknięcia stacji kolejowych i benzynowych w niedzielę. Polityka prorodzinna w urzędach i spółkach państwowych. Wyrównywanie deficytów intelektualnych wysokimi pensjami dla partyjnych kolegów. Która z koncepcji zrodzonych przez te genialne umysły przyciągnie większą ilość ilość członków PiS w powiecie? A przecież nie wszyscy z nich zdążyli się doczepić się do koryta. Tyle możliwości do inteligentnej wymiany poglądów i opinii. No nie mogę się doczekać wyników
Jan 08
Jan 08 24.12.2017, 11:41
Dziwnym trafem zakłady z Polskim kapitałem zamiast upaść, takie plany miała platforma obywatelska za PiSu rozwijają się. Takie zakłady jak .
1 Stocznie zaczynają produkcje statków, zamówienie z wojska.
2 LOT rozwija się i przynosi zyski za PO był nie rentowny.
3. Firmy Autosan i Jelcz przewidziane do zamknięcia za PO , mają zamówienia z MON i potrzebują dodatkowych pracowników.
4 Zakłady PGZ dostają zamówienia z MON na skalę nie spotykaną, taki mały lokalny przykładzik ,,Metal Tarnów ,,mały zakładzik dostał zamówienie warte 100 milionów złotych.
5 Zakłady lotniczy w Mielcu jeszcze dwa lata w tył chciał zwalniać co najmniej pół załogi teraz potrzebuje pracowników. Wiele jest przykładów które tu nie sposób wymienić. Gospodarka się rozwija i ma nadwyżkę budżetową. Mafie watowskie straciły miliardy lewych dochodów które drenowały kieszenie Polaków, starcza na 500+ i inne programy socjalne. Dobra zmiana
Jam
Jam 27.12.2017, 19:34
przykro mi, ale sporo tu głupiej propagandy, a faktów niewiele. Pieniądze pakowane przez MON, to pieniądze pakowane w WOT. Jednostki, których zdolność bojowa w porównaniu z normalnym wojskiem jest żadna. Niestety, zbrojenie WOT odbywa się kosztem WP, co widać choćby po zakupie śmigłowców. Tradycyjne wojsko jest niestety rozbrajane, najprawdopodobniej dlatego, że Macierewicz musi wszędzie powsadzać swoich Misiewiczów. Jeśli nie jest ruskim agentem, to jest po prostu szkodliwym idiota na stanowisku. I owszem, PIS ma kilka sukcesów na koncie, ale arogancja władzy, kolesiostwo, nepotyzm, i ewidentna głupota niektórych przedstawicieli spowoduje klęskę taką samą jak 10 lat temu, czy PO dwa lata temu. Niestety, ani jedna mafia, ani druga niczego się nie nauczy, i dalej będziemy truci wiecznie jedynym argumentem: "A, za tamtych było gorzej..."
Jan 8
Jan 8 29.12.2017, 18:18
Piszesz Jam, nie prawdę. Statystyki oficjalne wydatkowania MON 2017
1 Siły powietrzne 42%
2 Wojska lądowe 22%
3 Marynarka wojenna 16%
4 Inspektorat wsparcia 8%
5 Inne 8%
6 WOT 5%
WOT jest na końcu panie Jam to jak to jest z twoją wiedzą? manipulujesz takim wpisem !!
Jam
Jam 30.12.2017, 12:14
Nie ma żadnej nieprawdy. Po prostu statystyki trzeba umieć czytać. Skoro budżet MON pozostał prawie niezmieniony, a 5% jest marnowane na weekendowych harcerzyków z WOT, to oznacza, że o te 5% zmalały wydatki w pozostałych działach. Przecież to oczywiste. Ponieważ wojsko nie może ciąć wydatków stałych, więc cięcie odbywa się na inwestycjach. Przez dwa lata nie potrafili popchnąć do przodu projektów systemu Wisła, Narew, Perkoz, Homar, że o zakupie śmigłowców nie wspomnę. Ale tak jest, jeśli głównym kryterium przyjęcia do MON jest przynależność partyjna, gładkie lico i brak alergii na wazelinę.
waldi
waldi 30.12.2017, 19:46
Im więcej Polaków zostanie wyszkolone w WOT i będzie potrafić obsługiwać broń i pozna tajniki sztuk walki tym lepiej. WOT jest to rodzaj lekki wojska i jest bardzo potrzebny.Co do wydatkowania budżetu, to jak twierdzi ministerstwo obrony cała kwota została przeznaczona na modernizacje. Platforma za swoich rządów nie potrafiła 100% wydatkować. Mon przedstawił budżet 2,02% więc dodatkowa kasa się znalazła. Co do Prezydenta to widać że Soloch i WSI sterują Prezydentem. Jak Amerykanie mają sprzedać najnowszą technologie rakiet patriot jak u Prezydenta, agentura sowiecka siedzi??? Myślę że Premier Morawiecki nie powinien dopuścić generała z BBN do tajnych informacji wojskowych!!
Miś
Miś 30.12.2017, 16:14
O kompetencjach aktualnego zarządu MON najlepiej świadczy przygotowanie ostatniej wizyty prezydenta w Kuwejcie. Jeżeli nie była to próba zamachu, to znaczy że całe ministerstwo powinno się podać do dymisji. Nie było chyba w historii Polski po 1989 roku większego szkodnika niż Macierewicz u władzy.
Jan 8
Jan 8 30.12.2017, 20:22
Tak pisze Defence 24 - http://www.defence24.pl/721520…
Jan8
Jan8 30.12.2017, 21:34
Były Generał wspiera WOT- https://www.youtube.com/watch?…
PL
PL 30.12.2017, 19:57
Myślę że Trole Ruscy Miś i Jam, dymisji Macierewicza sobie życzą. Kacapy i WSI też życzą sobie dymisji. Racją stanu dla Polski jest nie tylko zostanie na stanowisku pana ministra ale jeszcze wzmocnienie tej pozycji w rządzie.
leszo
leszo 30.12.2017, 19:23
Naczytałeś się lewackiego portalu WP i naoglądałeś się tvn, które sączą nienawiść do ministra Macierewicza. TO co piszą to bzdury wyciśnięte z palca. Osiem lat Platforma nie potrafiła kupić samolotu dla najważniejszych osób w Państwie, latano złomem KACAPSKIM. Dopiero Macierewicz zakupił z USA Boingi , można miś
Adamo65
Adamo65 26.12.2017, 12:09
Czyli za dotknięciem czarodziejskiej różdżki jest pięknie !! Brawo Ty dzieciaczku,.
Waldi
Waldi 26.12.2017, 16:27
Jan, przedstawił kilka faktów z którymi ciężko polemizować. Praktycznie bieda na wsi i w małych mieścinach zmiejszyła się znacząco, dzieki 500+ . Polski kapitał jest wzmacniany, bezrobocie najmniejsze od wielu lat, zarobki rosną.Bajki opowiadał Tusk o zielonej wyspie i zapowiadał zmniejszenie obciążen podatkowych.Pelikany dzieciaczki łykały te bajeczki. Teraz nie są wstanie pojąc i zrozumieć że można lepiej rządzić.
Stanisław
Stanisław 06.01.2018, 23:52
Proszę mi odpowiedzieć jaki udział w tym 500+ mają obaj panowie?Prawda jest taka, że obu panów nie stać na słowo dziękuję i odejść na bok a władzę oddać w ręce ludzi młodych, ambitnych. A Dębica ma takich, tylko nie potrafi zatrzymać. W samej Firmie Oponiarskiej ilu odeszło młodych wspaniałych ludzi, w innych miejscowościach zajmują kluczowe pozycje, Co panowie zrobiliście w tym temacie?Od kiedy pamiętam zawsze były spory i udawadnianie sobie, kto ma rację. Np rozwiązania tematu sportu w mieście każdy unika i udaje,że nie ma problemu a jednocześnie nie potraficie wykorzystać wizerunku takich osób jak pan Leszek Pisz. Można jeszcze mnożyc przykłady ale po co skoro i tak panowie zrobią swoje. Pozdrawiam i proszę o rozsądek, bo tylko mieszkańcy i miasto na tym traci. Mam nadzieję, że jednak ludzie młodzi wezmą ster w swoje ręce!!!!!
xxx
xxx 27.12.2017, 14:19
Za to patologia znacząco się zwiększyła dzięki 500+. Te pieniądze winny pójść na dzieci a nie często cygary i wódę. Pomysl dobry, wyszlo jak zwykle...
xxx - to patologia
xxx - to patologia 27.12.2017, 18:19
XXX - twój komentarz zostawiam bez komentarza
Jaś
Jaś 24.12.2017, 23:33
Cztery razy wspomniałeś o zamówieniach MON. Bardzo to przypomina czasy PRL-u, kiedy państwo „ratowało” upadające przedsiębiorstwa państwowe poprzez zamówienia pod sztucznie wykreowane potrzeby. A to co piszesz to czysta propaganda sukcesu, tak dobrze znana z minionej epoki. Poszerz trochę swoje horyzonty, choć trochę poza TVP info, gazetę polska i Rydzyka.
Jan8
Jan8 26.12.2017, 13:09
Oglądam wiadomości z różnych stacji od Polsatu do TV Trwam i wyrobiłem sobie przekonanie, na temat dobrej zmiany, dużo lepiej żyje się niż za czasu Platformy Obywatelskiej. Jak argumenty które przedstawiam bolą nie których pelikanów propagandy mafijnej z czasu zielonej wyspy PO, która zwiodła i wyprała wam mÓzgi - to widać, w komentarzach zakompleksionych pajacyków ... HHA AHA
Jaś
Jaś 27.12.2017, 10:17
Jak Cię czytam, to sądzę, ze jesteś niedojrzałym emocjonalnie młodym człowieczkiem, który niewiele wie o życiu, o życiu w poprzednim systemie, a umie tylko obrażać. Naprali ci do głowy, ze jest super bo rozdają 500+ a Macierewicz robi cuda, guru TVP mówił kiedy ze ciemny lud to kupi, i ty jesteś tego klasycznym reprezentantem:)
Jan 8
Jan 8 27.12.2017, 19:06
Myślę że przekaz medialny w przekazie telewizyjnym jest bardziej obiektywny dopiero od nie dawna, dziś mamy telewizję TVP, RepublikaTv i Tv Trwam - prawicowe i Polsat, TVN , WPtv - lewicowo - libertyńskie. Wiele lat przekaz był jeden, lewicowo - liberalny. Ten przekaz miał fatalne skutek na wybór Polaków w wyborach do parlamentu i samorządów. Polacy popierali partie które miały namaszczenie WSI, od 89 roku z małymi wyjątkami rządziła jedna linia polityczna która zmieniała barwy partyjne ale polityka była ta sama. Wystarczyło wywalczenie koncesji ogólnopolskiej TV Trwam i powstanie narodowych mediów TVP jest w miarę obiektywny wybór....Co rządy platformy obywatelskiej przez wiele lat dokonał w dziedzinie zwijanie Państwa Polskiego to woła o pomstę do nieba, afera za aferą. Państwo funkcjonowało w teorii
Jan 8
Jan 8 24.12.2017, 14:21
Zakład Mechaniczny Tarnów ... https://www.youtube.com/watch?…
ghg
ghg 24.12.2017, 17:32
Takie strzelnice będą w każdym powiecie ?/
Żołty
Żołty 23.12.2017, 13:18
Problem w tym że za rządów PSL - RIS w powiecie jest jeszcze większa patologia niż była. Wystarczy spojrzeć na kolesiowskie nominacje na dyrektorów szkół i wydziałów w starostwie. Wymienili wszystkich dyrektorów i wszyscy dziwnym trafem są z PSL, RIS albo PO
Nosy
Nosy 21.01.2018, 00:36
Zgoda, prawde piszesz
Ferdynand
Ferdynand 23.12.2017, 10:30
Szkoda tylko ,że Pan Marian Paździoch nie wyraził zgody na kandydowanie.
Zielony
Zielony 23.12.2017, 09:09
Pan Warzecha jako szef struktur powiatowych płaci cenę za porażkę wyborczą do samorządu w 2014 roku oraz za 3 nieudolne próby bezpodstawnego odwołania starosty Andrzeja Reguły. Trzeba powiedzieć jasno, że do Sejmu wciągnął go ogólny pozytywny dla PiS trend, ale już w powiecie pasmo porażek, których źródłem było 8 lat kiepskich rządów koalicji PiS-Wspólnota Ziemi Dębickiej.
od sołtysa do posła
od sołtysa do posła 23.12.2017, 08:58
Konkurenci książkę przeczytali i wygryźli.
bobek
bobek 23.12.2017, 08:21
czemu akurat Łączak ? Warzesze brakło charyzmy :( nio szkoda
Dębiczanin
Dębiczanin 22.12.2017, 21:12
A kto to jest Łączak i dlaczego tak znakomity polityk jakim jest Warzecha miałby z nim przegrać? bez przesady szanowni państwo.
Ech
Ech 22.12.2017, 23:01
Znakomity polityk? Wyjaśnij proszę, co miałeś na myśli? Co zrobił przez 2 kadencje dla miasta i powiatu?
Hmmm
Hmmm 26.12.2017, 23:43
Walczy o następnych misiewiczów w mieście, gminach i powiecie.
Wyborca
Wyborca 26.12.2017, 00:32
Wstawił Gągałę do krusu.
Ferdynand
Ferdynand 23.12.2017, 10:32
selfie
Ech
Ech 24.12.2017, 23:36
Zaczynają się wojenki w PiS-ie, tak to jest jak się jest u władzy. Mam nadzieję, ze „ciemny lud” debicki w końcu przejży na oczy.
Wyborca
Wyborca 22.12.2017, 17:49
W sumie i jeden kandydat i drugi to słabi politycy. Łączak nie potrafi załatwić pieniędzy na drogę a Warzecha też słabo walczy o region w Warszawie .
mieszkaniec
mieszkaniec 22.12.2017, 23:03
Poseł Warzecha załatwił wiele spraw (czytaj pieniędzy) dla powiatu zarówno w Warszawie jak i w Rzeszowie
zdziwiony
zdziwiony 23.12.2017, 10:46
może dokładnie wymienisz te zdobycze finansowe
mieszkaniec
mieszkaniec 24.12.2017, 16:25
Z pewnością, ale jeśli pozwolisz zrobię to po świętach, a póki co Zdrowych i Wesołych...
też mieszkaniec
też mieszkaniec 27.12.2017, 06:59
Już po świętach, - wal śmiało !
Polak
Polak 22.12.2017, 13:07
Kogo to interesuje?

Pozostałe