Poniedziałek, 22.10.2018, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Szkoła Muzyczna zaprasza przyszłych uczniów

  • 10.01.2018, 12:33
Szkoła Muzyczna zaprasza przyszłych uczniów PSM w Dębicy
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy zaprasza dzieci zainteresowane nauką w szkole muzycznej na zajęcia adaptacyjne. Pierwsze zajęcia już w sobotę 20 stycznia br.

Muzyka łagodzi obyczaje – to powszechnie znane powiedzenie, ale ta najpiękniejsza ze sztuk ma jeszcze wiele innych zalet. Już Arystoteles uważał, że muzyka, to  doskonała  metoda wychowania młodego pokolenia. Od dawna znane są także lecznicze właściwości  muzyki, czego dowodem jest powszechnie stosowana muzykoterapia i  rytmikoterapia. Dlatego tak ważna jest edukacja muzyczna, która często jest, niestety, bagatelizowana. Zapominamy o tym, że muzyka rozwija wyobraźnię, doskonali pamięć, rozbudza wrażliwość nie tylko na sztukę, ale także na piękno, dobro i potrzeby drugiego człowieka, zaś  nauka gry na instrumencie działa stymulująco na pracę mózgu. Wymieniając zalety płynące z kształcenia muzycznego nie można pominąć zwyczajnej radości i satysfakcji płynącej z muzykowania czy to solowego, czy to zespołowego. To drugie dodatkowo uczy umiejętności pracy zespołowej i odpowiedzialności za pracę całej grupy. Edukację w zakresie gry na instrumencie najlepiej zacząć w wieku szkolnym, chociaż na naukę nigdy nie jest za późno. Podjęcie decyzji  o kształceniu muzycznym wiąże się z określonymi zobowiązaniami, bowiem nauczanie jest procesem, zatem wymaga czasu i na efekty trzeba poczekać. Nauka wymaga także systematyczności i konsekwencji, ale satysfakcja z samodzielnie wykonanego utworu, radość płynąca z muzykowania zespołowego, kontakt z muzyką klasyczną jest nie do przecenienia.

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy zaprasza dzieci zainteresowane nauką w szkole muzycznej na zajęcia adaptacyjne. Spotkania odbywać się będą cyklicznie raz w miesiącu. Kandydaci na uczniów uczestniczyć będą w zajęciach muzyczno – ruchowych oraz w audycjach poświęconych wybranym instrumentom muzycznym.
Dzieci i ich opiekunowie będą mieli możliwość zapoznać się ze specyfiką pracy w szkole artystycznej. Będzie to także okazja do sprawdzenia u kandydatów predyspozycji muzycznych oraz  pomoc w podjęciu decyzji w sprawie doboru instrumentu. Pierwsze zajęcia odbędą się w sobotę 20.01.2018r. od godz. 10:00 do 11:00 w budynku dębickiej szkoły muzycznej przy ul. Kościuszki 8.

Zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 9 lat wraz z opiekunami. Na zajęcia prosimy przynieść obuwie zmienne.
Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie swoich dzieci na adres e-mailowy: [email protected]
Koszt udziału w zajęciach to kwota 5 złotych, którą prosimy wpłacać na konto Stowarzyszenia Na Rzecz Wspierania Młodych Talentów w Dębicy lub bezpośrednio przed zajęciami.
Warsztaty poprowadzą:
rytmika – pani Beata Parkosz,
skrzypce – pani Regina Szlachta,
gitara – pani Lucyna Chwistek – Cisło,
wiolonczela i kontrabas – pan Robert Piękoś

 

Informacja Państwowej Szkoły Muzycznej

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe