Poniedziałek, 22.10.2018, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Z Podkarpacia do Wiednia

  • 12.01.2018, 09:08 (aktualizacja 12.01.2018 09:17)
Z Podkarpacia do Wiednia
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy zaprasza na koncert Macieja Skarbka – pianisty, który odbędzie się 19 stycznia 2018 roku o godz. 17.30 wstęp wolny.

Maciej Skarbek to młody, bardzo utalentowany pianista. Kształcił się pod kierunkiem Żanny Parchomowskiej w ZSM w Rzeszowie, którą ukończył z wyróżnieniem. Obecnie jest studentem w klasa fortepianu Jury Margulisa na Musik und Kunst Privatuniversität Wien.
Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów :
- I Nagrody na Międzynarodowym Konkursie na Duo: Skrzypce - Fortepian "A feast of Duos" w Szwajcarii;
- Nagrody specjalnej w dziedzinie kameralistyki od Gina Bachauer Association w Grecji;
- III Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Portugalii;
Koncertował w Polsce, Ukrainie, na Łotwie, w Niemczech, Izraelu, Grecji , w Austrii w Wiedeniu w  Konzerthaus, Musikverein (Wielka sala Towarzystwa Muzycznego, zwana również „Złotą Salą”, jest sławna ze swojego wytwornego wyposażenia oraz wyjątkowej akustyki. Ze Złotej Sali co roku transmitowany jest Koncert Noworoczny Filharmoników Wiedeńskich dla milionowej, międzynarodowej publiczności).
W najbliższym czasie będzie koncertował  w Niemczech, Danii i Austrii. W programie usłyszymy utwory Jana Sebastiana Bacha, Ludwika van Beethowena, Fryderyka Chopina, Maurica Ravela.
- To szczególny koncert, ponieważ po raz pierwszy będziemy mieli okazję wysłuchać recitalu na nowym fortepianie koncertowym, który został zakupiony w grudniu 2017 roku. Serdecznie zapraszam - mówi Ewa Trojan, dyrektor szkoły.

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe