Sobota, 17.11.2018, imieniny: Grzegorza, Salomei, Walerii

Przebudowa za pół miliarda: nowe mosty, dwie obwodnice

  • 15.01.2018, 10:15
Przebudowa za pół miliarda: nowe mosty, dwie obwodnice Janusz Grajcar Teraz droga krajowa do Jasła prowadzi przez centrum Brzostku. Po przebudowie pobiegnie obwodnicą.
Prawie pół miliarda złotych (476 mln zł) kosztować ma przebudowa drogi krajowej Pilzno - Jasło. Co najważniejsze, zostanie nie tylko nieco poszerzona - do 7 metrów i powstaną nowe chodniki, ale zbudowane zostaną obwodnice Pilzna i Brzostku. Jest jeden szkopuł - na razie nie wiadomo, kiedy.

Jak wynika z informacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, oddziału w Rzeszowie, studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla rozbudowy 35 km odcinka drogi krajowej nr 73 na odcinku Pilzno-Jasło ma być gotowe w drugim kwartale tego roku. To początek inwestycji, kolejne etapy to uzyskanie wymaganych prawem pozwoleń środowiskowych i wykonanie tzw. koncepcji programowej. Na jej podstawie ogłoszony zostanie przetarg na wykonawcę, przy tym ten będzie musiał najpierw zaprojektować przebudowę, w tym obwodnice Pilzna, Brzostku i Kołaczyc, a potem wszystko zbudować. Także cztery nowe mosty: na Dulczy w Pilźnie oraz trzy na Wisłoce - pierwszy w Jaworzu, drugi prawdopodobnie za Brzostkiem, trzeci przed Jasłem.
Nie ma jeszcze harmonogramu kolejnych etapów inwestycji, sama budowa rozpocznie się prawdopodobnie nie wcześniej, niż w 2020 roku.

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Budowniczy III RP
Budowniczy III RP 13.02.2018, 21:55
Zbudujemy wam most!
Ale u nas nie ma rzeki!
Będzie i rzeka!
Obywatel
Obywatel 15.01.2018, 21:18
To się nazywa dobra zmiana!
Obiektyw
Obiektyw 3.02.2018, 00:36
Taaa....AAutostrade do Krakowa i Rzeszowa wybudowały nieznane nikomu krasnoludki:)

Pozostałe