Przeniosą Dwójkę do gimnazjum? Głosuj w plebiscycie

  • 15.01.2018, 15:14 (aktualizacja 15.01.2018, 15:26)
  • Tomasz Ratuszniak
Przeniosą Dwójkę do gimnazjum? Głosuj w plebiscycie
Burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Dorota Piękoś potwierdzają, że prowadzili rozmowy o przeniesieniu Dwójki do Miejskiego Gimnazjum nr 2. Sprawy zaszły tak daleko, że po spotkaniu z rodzicami ogłoszone zostało referendum.

Dorota Piękoś, dyrektor SP nr 2 podkreśla, że zorganizowanie takiego głosowania było pomysłem uczestników styczniowego zebrania. Ona i nauczyciele Dwójki pomagają tylko w przeprowadzeniu akcji. Dodaje, że podczas spotkania, w którym uczestniczyło 110-120 osób, większość opowiedziała się za przeprowadzką na ul. Łysogórską.

A jaki jest Państwa zdanie na ten temat?

Tomasz Ratuszniak

Plebiscyt: Czy uważasz, że Szkoła Podstawowa nr 2 w Dębicy powinna zostać przeniesiona do budynku Miejskiego Gimnazjum nr 2 przy ul. Łysogórskiej?


Głosy Propozycja
844 (60%)
Tak, popieram projekt przeniesienia
544 (39%)
Nie, powinna zostać w obecnym budynku
8 (1%)
Nie mam zdania na ten temat

Łącznie oddano głosów: 1396

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (38)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dada
dada 24.01.2018, 22:10
Brawo dębiczanie - rodzice uczniów szkoły podst. nr 9, brawo!!!! Gnieciecie się w 9-ce na dwie zmiany a obok hula wiatr w budynku gimnazjum nr 1. Piękna reforma w Dębicy, brawo. A nauczyciele - tacy byli podobno w jedynce świetni... cha..chaa
Julia
Julia 19.01.2018, 21:25
Świetny pomysł z powyższym głosowaniem. Ja ze swoją rodziną też zagłosuję czy przenieść się do domu sąsiada, bo ma ładniejszy. Bzdura jakaś. Całe szczęście że Pan Iwasieczko czuwa nad tym i nie pozwala wprowadzć chaosu.
dla Juli
dla Juli 20.01.2018, 12:56
wszyscy co znają Burmistrza Iwasieczke to boki zrywają co pisze Julia, w 11 to sie modla zeby nie wrocił hahahaha a inni się modla zeby poszedł do wojska
Tato
Tato 19.01.2018, 20:58
Pan Iwasieczko to właściwy człowiek na właściwym miejscu. Wystarczy spojrzeć na Szkołę Podstawową Nr 11 jest Jego wizytówką.Jeśli w ten sam sposób Poprowadzi reformę edukacji w mieście to sukces gwarantowany.
Babcia
Babcia 24.01.2018, 16:38
Tato nie zapominaj, że 11 to stworzyła poprzednia dyrektorka. To dzięki niej ta szkoła powstała i ona miała pomysł na szkołę, stworzyła klasy integracyjne i zatrudniła dobra kadrę. Moje niepełnosprawne dziecko dzięki niej chodziło do tej szkoły. A p. Iwasieczko był jej zastępcą. Przejął po niej świetnie prosperującą szkołę i niewiele się napracował. A integracyjne klasy niestety zaniedbał.
rozbawiony
rozbawiony 20.01.2018, 00:05
Bez jaj. Śliski karierowicz, który wszystkim obieca wszystko, przeleci ich bez mydła, a po wszystkim podsumuje, że to ich wina. O podszywaniu się pod swoich wyznawców w internecie nie wspomnę
tata
tata 19.01.2018, 22:23
To dlaczego w 11 wszyscy dziękują Bogu, że sobie poszedł?
takisobie
takisobie 21.01.2018, 19:24
Niby kto buahahah
Mama
Mama 18.01.2018, 22:41
Sluszna uwaga. Prosze dac spokojnie pracowac panu Zastepcy, Panie Burmistrzu.
ten chłopak
ten chłopak 18.01.2018, 21:58
Jedynym gościem który wziął na siebie ciężar trudnej reformy jest Burmistrz Iwasieczko, merytoryczne odpowiedzi plan działania, jakis pomysł ma. Gdzie ta dwójka była w tamtym roku, to teraz nagle sie obudziła że nie będą mieć dzieci. dziwię się nauczycielom że chcą opuścić swój budynek swój dom bo szkoła to drugi dom. Póki co dyrektorka powinna jak najszybciej udać się do Pana Wojtka na doradztwo jak prowadzic szkołe by były w niej dzieci. On to w 11 świetnie robił, a nie pisać planów ewakuacji.
tamten
tamten 20.01.2018, 19:44
Serio? Poza kretyńskim pomysłem utworzenia LO w gimnazjum nr 1 co tam jeszcze wymyślił?
dębiczanin
dębiczanin 18.01.2018, 21:44
To pani Zalewska postawiła pod ścianą polską edukację a nie Pan Iwasieczko. Dlaczego zatem atakuje się człowieka, który chce jak najlepiej sprostać reformie. Podziwiam, że tak dzielnie daje radę i na pewno podejmie słuszne decyzje. Krytyka należy się pani Minister Edukacji.
Tamta dziewczyna
Tamta dziewczyna 18.01.2018, 20:06
"Odpowiedzialny za reformę jest mój zastępca" - to słowa pana Burmistrza Szewczyka. Czy coś się zmieniło w tej kwestii Panie Burmistrzu? Proszę dać spokojnie pracować swojemu zastępcy!!!!
Barbara
Barbara 18.01.2018, 15:34
Nie mieszkam w Dębicy od 1990 roku. Znam ten budynek doskonale, bo uczyłam się tam 8 lat- pani Piękoś uczyła inne klasy, potem została dyrektorem szkoły. Zastanawia mnie, czy pani Piękoś nie zależy już na swoim miejscu pracy, jeśli nie na dobru i wygodzie dzieci i rodziców? Piękny budynek, duże, przestronne klasy, duże korytarze, duża sala gimnastyczna, boisko szkolne i dobre, bo w centrum położenie. No i historia tej szkoły- podobnie jak LO im. króla Jagiełły, czy dawna szkoła nr 1 koło kościoła św. Jadwigi. Nie żal nikomu w tej placówce, "wypuścić" z rąk taki obiekt? Skończy jak piękne budynki byłej Jednostki Wojskowej, stanowiące zabytkowy kompleks. Udekorowano je plastikowymi oknami i drzwiami,kolorystyka fatalna, a tzw. ratusz ....ktoś chyba inspirował się chatką baby Jagi z pierników /Jaś i Małgosia/. Zresztą dwójkę też "przydekorowano", ale jest to jeszcze do przeżycia- mówię o wejsciu do szkoły. Przykro też tym, którzy do tej szkoły chodzili, przykro, że zapomina się o tych, którzy byli jej uczniami i nauczycielami w czasach, gdy nie wolno było nauczać w języku polskim, potem myśleć "po polsku"- czasy patrona gen. Świerczewskiego w centralnym miejscu parteru szkoły. Co się stało? "Dobra z/a/miana" miejsc przy korytku? Ręce opadają. A opadną jeszcze bardziej, jak na eksponowanych tak zwanych posadach zasiądą "ofiary" reformy, która przyniosła nam gimnazja. Ale Polak zawsze mądry po szkodzie. Powtórzę za mistrzem Wyspiańskim- nie jestem polonistą, jestem człowiekiem po 8- letniej szkole podstawowej, 4- letnim liceum i 5- letnich jednolitych studiach:
"Chyćcie broni (...)"
"Nic nie słysom, nic nie słysom,
ino granie, ino granie, jakieś ich chyciło spanie...?!
(...)
"Miałeś, chamie, złoty róg...
Życzę mieszkańcom Dębicy i sobie, by takie obiekty nie przeszły w ręce powiedzmy nieodpowiednie.
Piotr
Piotr 25.01.2018, 08:35
Popieram w 100% wypowiedź Pani Barbary. Również skończyłem SP2 w latach 90-tych. Ale to wszystko takie "dębickie" - hurra dobra zmiana - pozbędziemy się szkoły, zrobi się w niej wydział starostwa....
Ale ledwo się pozbędziemy szkoły z tradycjami na necie zacznie się nostalgia i wrzucanie historycznych zdjęć jaka to była fajna szkoła.
Identycznie jak było z "mostem żelaznym"
Gal Anonim ze Stasiówki
Gal Anonim ze Stasiówki 17.01.2018, 12:23
To nie Caritas
anonim
anonim 16.01.2018, 13:50
nasza szkola to nie jest zaden pustostan. uczy sie tam ponad 400 dzieci.
mamy nowa hale i chca przyjsc biedaki
Jacek
Jacek 17.01.2018, 16:39
kogo nazywasz biedakiem
Kacper
Kacper 16.01.2018, 10:37
Nie polecam...
Ola
Ola 15.01.2018, 21:01
Z treści komentarzy jednoznacznie wynika, że problem sieci szkół w mieście jest zauważalny przez mieszkańców. Jest rzeczą trudną do do zrozumienia, że przy utrzymującym się niżu demograficznym nie ma odwagi na rzeczową dyskusję na temat nowej sieci szkół w mieście. To co zostało zaproponowane przez władze miasta a zwłaszcza przez "kreatywnego Iwasieczkę" jest pozbawione logicznego sensu, no cóż taki specjalista dobrej zmiany w naszym mieście. Co stoi na przeszkodzie aby zrobić niezależny audyt, uwzględnić wszystkie wskazniki, bazę, koszty utrzymania itp.i wypracować sensowne rozwiązanie. Temat oświaty na pewno będzie ważnym zagadnieniem w kampanii wyborczej, od tego się nie ucieknie. Obecny burmistrz ma problem, pozwolił namieszać w tej sprawie swojemu zastępcy, a skutki tego działania mogą go dużo kosztować. Rada odsunąć p. Iwasieczkę od oświaty i samemu przejąć obowiązki w tym zakresie. Pan burmistrz już dawno powinien wiedzieć, że ten zastępca krecią robotę mu robi. Ale tak to jest jak bierze się kota w worku.
YY
YY 24.01.2018, 15:40
Obecny burmistrz ogólnie pozwala na wszystko. Należałoby się ogarnąć, bo póki co stawia na taktykę nie robię nic, bo nie będzie na mnie, a w zamian pokażę się gdzieś dla zdjęcia na fejsa ^^ Panie Szewczyk insta modne :)
debiczanka
debiczanka 18.01.2018, 19:36
W kwestii reformy kreatywnoscia wykazala sie inna osoba w tym kraju Pan Iwasieczko czyni starania, by skutki "dobrej zmiany" nie podniosly wskaznikow bezrobocia w naszym miescie. Stara sie tak poukladac siec szkol, by bylo to jak najkorzystniejsze rozwiazanie. Bo sxkola tez adminisyracyjni pracowni nie tylko dzieci i naucxyciele. Dziwne dlaczego SP2 dopiero po otwarciu nowej hali zaczela taki boj w Debicy, w ubieglym roku nie miala pomyslu na zmiane.
nauczyciele.pl
nauczyciele.pl 18.01.2018, 21:56
W ubiegłym roku sporo "rządzących" w Dębicy umywało ręce od reformy oświaty. Pan Szewczyk i Pani Radna Czekaj - Przewodnicząca Komisji Oświaty zapomnieli jak stali z boku... My nie zapomnieliśmy!
nauczyciele.pl
nauczyciele.pl 18.01.2018, 21:52
W ubiegłym roku sporo "rządzących" w Dębicy umywało ręce od reformy oświaty. Pan Szewczyk i Pani Radna Czekaj - Przewodnicząca Komisji Oświaty zapomnieli jak stali z boku... My nie zapomnieliśmy!
Staszek
Staszek 16.01.2018, 21:55
Miesza teraz w sprawie reformy oświaty kto a inny a nie Iwasieczko. "ZaRadna Marta" haha
A łatwo mówić o ruszaniu sieci szkół, a już na pewno o jakiejś likwidacji - zadyma na całego jak widać.
Miro
Miro 15.01.2018, 19:03
Zerknijmy na Szkołę Podstawową nr 8 w której uczy się 103 uczniów, w tym: kl. VI - 14 uczniów, kl.V- 10 uczniów, w kl. IV - 12 uczniów itd. (dane z roku szkolnego 2016/2017).Jaki jest sens utrzymywania tego stanu rzeczy, inwestowania w remonty budynku etc. W SP9 i SP11 jest obecnie ponad 260 dzeci w klasach czwartych czyli blisko 3 razy więcej niż w całej ósemce. Już nie wspomnę o zamęcie stworzonym przez połączenie gimnazjów z podstawówkami.
Sens działania naszej "władzy"...... Zamyka się najlepsze gimnazjum w mieście (MG1), buduje się parę lat temu dziesiątkę mając na Wolicy w połowie pusty budynek dwunastki, pozwala się trwać w agonii ósemce, wreszcie przenosi się dwójkę zamiast po prostu reaktywować szóstkę. Niech Pan Szewczyk bacznie patrzy swojemu "kreatywnenu" zastępcy na ręce, bo niedługo tego zamętu nikt nie będzie mógł odkręcić. Winni i tak będą urzędnicy, bo czegoś niby nie dopilnowali, a fachowcy z magistratu od robienia zamętu będą nam tłumaczyć, że białe jest czarne.
Tomasz
Tomasz 16.01.2018, 21:52
Co mają obecne władze do budowy nowej dziesiąstki czy nieudanej likwidacji ósemki? Albo co ma wspólnego z przeniesieniem dwójki na Łysogórską pan Iwasieczko? W sprawie rzekomych przenosin zamieszała pewna radna.
paweł
paweł 16.01.2018, 08:15
Reaktywowanie szóstki to powstanie kolejnej szkoły podstawowej. O co chodzi? Czy o to, żeby na Łysogórskiej była podstawówka, czy o to, żeby ona się nazywała nr 6, nr 2, nr 3? Jeśli chodzi o wykorzystanie budynku, a rodzice dwójki chcą przeniesienia to jest to sensowne
Ana
Ana 17.01.2018, 09:26
No tak. Jest sensowne. Przeniosą dzieci do SP 6. I po sprawie.
tom
tom 17.01.2018, 10:45
To chodzi o to, żeby tam była szkoła, czy o to, żeby nazywała sie nr 6?
kara
kara 15.01.2018, 18:34
Czy uczace sie w budynku dzieci sa gorsze? Wynika ze tak- maja sie wyniesc, bo komus spodobal sie budynek.Wroca do trojki w ktorej nie ma dla nich miejsca.Zaczekajcie na szostke, radni obiecywali ze powstanie a nie robcie zamieszania.
AAA
AAA 15.01.2018, 17:04
Co to za pomysł z przeniesieniem szkoły? Czy ktoś pomyślał co się stanie z uczącymi się tam ponad 300 dziećmi klas VII podstawówki oraz II i III klas gimnazjalnych????? Co to za bzdury?
kara
kara 15.01.2018, 18:41
Plus te dzieci ktore sa w klasie szostej
tato
tato 15.01.2018, 18:13
Jak to co się stanie? Uczniowie klas III gimnazjalnych pójdą do szkół średnich. A w każdej ze szkół podstawowych będą siódme i ósme klasy. Reforma oświaty nie przewiduje dla nich osobnych budynków
Otwórzcie oczy!
Otwórzcie oczy! 16.01.2018, 08:27
A co z aktualnie drugimi klasami gimnazjum? Klasy 2A, 2B, 2C, 2D i 2E? To jest ponad 120 dzieci?
kara
kara 15.01.2018, 19:12
A obecne drugie gimnazjum? Na bruk!
tato
tato 15.01.2018, 16:14
Tak, jestem za przeniesieniem szkoły podstawowej nr 2 z ul. Ogrodowej do budynku na ul. Łysogórskiej. Budynek przy Łysogórskiej jest w centrum rejonu naszej szkoły. W tamtym tygodniu zrobiliście w Obserwatorze ankietę na ten temat. Wynik - 768 głosów za przeniesieniem. Jaki jest sens powtarzania tej samej ankiety? Wynik wyszedł niezgodnie z czyimiś oczekiwaniami?
AB
AB 16.01.2018, 08:23
Budynek na Łysogórskiej NIE JEST PUSTOSTANEM!!!!! Uczy się tam aktualnie ponad 300 dzieci - co z nimi?????

Pozostałe