Mam własny parkometr. Pamięci ks. prałata Kazimierza Dominiaka

  • 17.01.2018, 11:45
  • Admin Admin
Mam własny parkometr. Pamięci ks. prałata Kazimierza Dominiaka Janusz Grajcar
W kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy - Latoszynie odsłonięta została tablica, upamiętniająca organizatora i pierwszego proboszcza parafii, zmarłego przed rokiem ks. prałata Kazimierza Dominiaka. O uroczystości tej więcej napiszemy w najnowszym wydaniu tygodnika Obserwator Lokalny - tablica patrz zdjęcia niżej.

Z tej okazji ukazała się też cenna publikacja, zatytułowana: Mam własny parkometr. Ku pamięci ks. prałata Kazimierza Dominiaka - organizatora i budowniczego parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy - Latoszynie w pierwszą rocznicę śmierci.
Przedstawiony w niej została biografia ks. Kazimierza Dominiaka, jego kapłańskiej posługi, w tym w parafii w Latoszynie. Książka wzbogacona jest o fragmenty jego przemyśleń, znalezionych w notatkach czy w testamencie, w którym skierował też słowa do swoich parafian.

- Mam własny parkometr. Nie mogę do niego wrzucić następnej monety i przedłużyć czasu. Mój czas jest nieodwołalnie ograniczony - to fragment zapisków, do których nawiązuje tytuł publikacji.

- Zawsze trzeba wiedzieć, kiedy kończy się jakiś etap w życiu. Jeśli chcielibyśmy w nim trwać dłużej niż to konieczne, stracilibyśmy radość życia, sens tego, co za nami i przed nami - to słowa ks. Kazimierza Dominiaka, które autorzy umieścili na okładce książki.

Publikacja w opracowaniu redakcyjnym Kazimierza Mazura, kolportowana jest w parafii NSPJ w Dębicy - Latoszynie.

 

 

Admin Admin

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe