Karnawałowe szaleństwo i koncert dla Krzysia

  • 05.02.2018, 13:57 (aktualizacja 05.02.2018, 15:55)
  • Admin Admin
Karnawałowe szaleństwo i koncert dla Krzysia Hufiec ZHP
Zuchy z 3 Gromady Zuchowej „Szare Wiewiórki” i harcerze z Próbnej Drużyny Harcerskiej z Jodłowej spotkali się na biwaku w Szkole Podstawowej nr 1 w Jodłowej. Cały weekend wypełniony był ciekawymi zajęciami i wydarzeniami.

W piątek po zakwaterowaniu odbył się apel i świeczkowisko „Lubimy wspólnie bawić się”. Wtedy też miała miejsce niespodzianka. Druhna Barbara Gil – przyboczna 3 GZ „Szare Wiewiórki” złożyła zobowiązanie instruktorskie na sztandar Hufca ZHP Dębica i została instruktorką ZHP w stopniu przewodniczki. Jednocześnie została też mianowana drużynową gromady. Zuchy przygotowały dla swojej druhny małą niespodziankę, zaśpiewały „Sto lat” i pogratulowały pomyślnego zakończenia próby na stopień oraz objęcia funkcji drużynowej.
Sobotnie przedpołudnie upłynęło na przygotowaniach do wydarzeń, które zaplanowane były na drugą część dnia. Dzieci wykonały karnawałowe plakaty i ozdoby, dekorowały salę gimnastyczną, ćwiczyły swoje występy. Zuchy i harcerze wspólnie układali wiersze i piosenki o karnawale, rysowały postacie bajkowe, za które chciałyby się przebrać.
Po obiedzie w Sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej odbyła się msza harcerska w intencji seniorów z terenu Gminy Jodłowa. Mszę świętą celebrowali ks. Krzysztof Szkarłat, ks. Grzegorz Kozioł, ks. Fabian Grębski i ks. Mieczysław Składanowski. Oprawę muzyczną podczas mszy  oraz przedstawienie pt. „Nadzieja” wykonali zuchy i harcerze z Jodłowej. Zuchy i harcerze złożyli dziadkom i babciom na koniec życzenia oraz zaśpiewali znaną melodię „Życzymy, życzymy” w trakcie której wszyscy seniorzy otrzymali przepiękne czerwone serduszka z napisem „KOCHAMY WAS”. Po uroczystości odśpiewano „Modlitwę harcerską”.
Po mszy w sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Jodłowej odbył się koncert charytatywny dla Krzysia Soka. Chłopiec jest bardzo grzecznym i dzielnym maluszkiem. Choruje na encefalopatię, padaczkę, udar mózgu, dziecięce porażenie mózgowe-niedowład czterokończynowy, znaczne opóźnienie rozwoju psychoruchowego. Zuchy i harcerze wspólnie ze Szkołą Muzyczną KIK MUZA  Pilzno/Jodłowa zorganizowali wspaniały koncert dla Krzysia, podczas którego harcerze do puszek zebrali kwotę 2361,75 złotych. Uczniowie Szkoły Muzycznej KIK MUZA Pilzno/Jodłowa zaprezentowali kolędy i pastorałki w ciekawych aranżacjach. Po koncercie odbyła się zabawa karnawałowa dla zuchów i harcerzy.
W trzecim dniu biwaku na zakończenie odbył się apel podsumowujący na którym zuchy otrzymały odznaki zucha i książeczki, a harcerzom rozdano karty próby na lilijkę i krzyż. Wszyscy zmęczeni ale uśmiechnięci, pełni wrażeń powrócili do swoich domów. Biwak przygotowała kadra: pwd. Barbara Gil, dh. Aneta Janaś i dh. Alicja Mikrut.

 

Admin Admin

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe