Wtorek, 23.10.2018, imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

Jutro protest na Parkowej

  • 5.02.2018, 16:52 (aktualizacja 05.02.2018 18:01)
Jutro protest na Parkowej
Około 50 mieszkańców Nagoszyna wybiera się na sesję Rady Powiatu, by domagać się pieniędzy na przebudowę drogi biegnącej przez ich wieś. Protest zapowiadają też przed budynkiem starostwa.

- A jeśli to nic nie da, to nie wiem, czy nie będziemy blokować dróg - zapowiada Stefania Grzyb, sołtys tej wsi. Podkreśla, że ludzie są zdeterminowani, by walczyć o pieniądze na inwestycję, obiecaną im ponad dwa lata temu.

Wiele wskazywało, że droga zostanie w tym roku przebudowana. Starostwo obiecało 1,1 mln zł, drugie tyle zgodziła się dorzucić gmina. Powiat złożył wniosek o dofinansowanie z rządowego programu przebudowy dróg lokalnych. Miał on duże szanse na realizację do czasu, gdy jesienią Rada Ministrów obcięła fundusze na ten cel dla całego Podkarpacia.

Mimo tego Rada Gminy Żyraków zdecydowała, że 1,1 mln zł na drogę w Nagoszynie zostanie w budżecie na rok 2018. Radni i mieszkańcy apelowali do władz powiatu, by także oni w budżecie zostawili te pieniądze, za co można byłoby przebudować przynajmniej fragment drogi. Pomóc w tym, by tak się stało, obiecywała Danuta Klabacha, radna powiatowa. Ale w budżecie powiatu tych pieniędzy nie ma.

Jutro na sesji na Parkowej głosowane mają być zmiany w uchwale budżetowej. To dlatego wybierają się na nią mieszkańcy Nagoszyna, o czym zadecydowali na zebraniu, jakie we wsi odbyło się w niedzielę. 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rodzic
Rodzic 6.02.2018, 12:58
Jak w każdej wsi w Nagoszynie mieszkają nie tylko ronicy, ale również małżeństwa z małymi dziećmi i w wieku szkolnym, którzy z GUMOFILCAMI nie mają nic wsólnego. Chcemy poprostu dbać o bezpieczeństwo naszych dzieci wiedzieć, że bezpiecznie dotrą do szkoły, a jak narazie jest to niemożliwe bo niema poboczy nie wpomnę o chodnikach.
ciekawski
ciekawski 5.02.2018, 21:29
A czy Nagoszyn nie ma przypadkiem swojego przedstawiciela w Radzie Powiatu? Tak z ciekawości pytam, bo zdaje się po to są wybierani, i ze swoich osiągnięć po wyborach powinni być rozliczani. Nie rozumiem tych wszystkich Nagoszynowców, KODowców, miesięczników. Naprawdę czerpią jakąś satysfakcję z tych swoich protestów?
prl
prl 5.02.2018, 19:22
Co oni z tą drogą ? Przecież wyszycy w tej wiosce wyposażeni wgumofilce są. Opamiętajcie się ludzie !
Rodzic
Rodzic 6.02.2018, 13:03
Zapraszamy prosze o gumofilcach nie zapomnieć, a i dobry mechanik też się przyda na remont zawieszenia w samochodzie.
Mieszkaniec Gminy Żyraków
Mieszkaniec Gminy Żyraków 5.02.2018, 20:47
Może jednak niektórzy nie wiedzą ale Nagoszyn jest położony w powiecie Dębickim i jest drugą największa wsią powiatu . Także niech władzę nie myślą tylko o centrum powiatu ale również o najdalszych miejscowościach . Bo jak wybory się zbliżają to i o Nagoszynie sobie przypominają .
Nagoszanin
Nagoszanin 5.02.2018, 20:21
Nanawiązując do twojego nicku prl potrafił drogę wybudować a demokracja niepotrafi wyremontować ot taki psikus historii .
Mieszkaniec Nagoszyna
Mieszkaniec Nagoszyna 5.02.2018, 19:35
W gumofilce jesteśmy wszyscy zaopatrzeni ale również wszyscy mamy takie samo prawo jeździć po dobrej drodze i chodzić po chodnikach nawet w tych gumofilcach. Koniec z lekceważeniem miejscowości na skrajach powiatu!

Pozostałe