Starosta szuka pieniędzy, przerwa do piątku

  • 07.02.2018, 07:10 (aktualizacja 07.02.2018, 07:22)
  • Admin Admin
Starosta szuka pieniędzy, przerwa do piątku
Tak jak zapowiadali, mieszkańcy Nagoszyna licznie stawili się wczoraj na Sesji Rady Powiatu, gdzie domagali się przebudowy drogi w ich wsi.

- Będziemy dążyć do tego żeby tę drogę zrobić. Nie ma co panikować - powiedział starosta Andrzej Reguła.
Problem wziął się stąd, że rząd, jeszcze pod kierownictwem Beaty Szydło obciął fundusze na ten cel dla całego Podkarpacia. Wtedy inwestycja w Nagoszynie wyleciała z listy tych, które miały być dofinansowane z pieniędzy unijnych przez Urząd Marszałkowski w Rzeszowie,
- Powodem odrzucenia wniosku były zbyt małe pieniądze na rozwój dróg lokalnych - przyznał wczoraj Czesław Łączak, wiceprzewodniczący Sejmiku Samorządowego Województwa Podkarpackiego.
Łączak, pochodzący z Nagoszyna, prosił jednak władze powiatu, aby kontynuowały przebudowę drogi.
Powiat obiecał na to 1,2 mln zł, które wraz z dofinansowanie gminy Żyraków w tej samej wysokości stanowić miały wkład własny samorządów. Po decyzji rządu pieniądze te zostały w budżecie gminy, ale w budżecie powiatu przeznaczono je na inne cele.
Mieszkańcy Nagoszyna chcą jednak, aby je odnaleziono i powiat z gminą zrealizowały przynajmniej część inwestycji.
- Jak nie będzie zapewnienia że zbudujcie drogę, to mieszkańcy stąd nie wyjdą - powiedział na sesji Wiesław Lada, inny z radnych sejmiku, mieszkaniec Żyrakowa.
Mieszkańcy jednak wyszli, bo radni ogłosili przerwę w obradach, do najbliższego piątku.

Agnieszka Kruszyńska-Idzior
 

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Prowident
Prowident 12.02.2018, 19:39
Jeżeli Pan Starosta nie znalazł tych pieniędzy zapraszamy do nas !
pko
pko 07.02.2018, 13:07
Szuka pieniędzy ? Podpowiadam najwięcej pieniędzy znajduje się w bankach.
Obiektywnie
Obiektywnie 07.02.2018, 12:41
Jak nie ma pieniędzy to oczywiście wina pisu, ale to psl wyciął pieniądze w budżecie powiatu. Najlepiej zwalić na pis, tylko gdyby nie pis to kasy na łączniki autostradowe i wiele innych inwestycji wcale by nie było

Pozostałe