Wtorek, 23.10.2018, imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

Tropem Wilczym - zapisy tylko do czwartku

  • 13.02.2018, 13:37 (aktualizacja 13.02.2018 13:43)
Tropem Wilczym - zapisy tylko do czwartku Fragment plakatu (całość patrz niżej)
Dębica dołączyła do grona 280 miast, w których wystartuje w tym roku Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym. Jego celem jest uczczenie pamięci bohaterów podziemia antykomunistycznego. Zapisy na to wydarzenie, które odbędzie się 4 marca, trwają do czwartku 15 lutego br.

Bieg rozpocznie się i zakończy na Rynku, w miejscu ostatniej publicznej egzekucji na działaczach podziemia antykomunistycznego w Polsce. Trasa będzie wiodła przez dębickie miejsca zbrodni – kolejne siedziby Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego, w których więziono i katowano działaczy Polski Podziemnej – m.in. przy ulicy Kolejowej, Ogrodowej i Głowackiego.
W biegu wziąć mogą udział wyłącznie osoby, które najpóźniej do 4 marca ukończą 8 lat (urodzone przed 4 marca 2010 r.), przy czym limit uczestników wynosi 100 osób. Zgłoszenia przyjmowane są w Katolickim Centrum Edukacji KANA w Dębicy w godz. od 12:00 do 18:00. Istnieje również możliwość zapisania się online. Deklarację zgłoszenia oraz regulamin znaleźć można pod adresem: ak1944.pl/bieg-tropem-wilczym-w-debicy/.
Wysyłając wypełnioną ankietę należy jednak pamiętać, że najpóźniej do 15 lutego w siedzibie KCE KANA, należy dokonać opłaty startowej w wysokości 15 złotych.
Można dokonać wyższej wpłaty, która będzie przekazana na opiekę nad miejscami pamięci bohaterów Polski Podziemnej na ziemi dębickiej. Pieniądze zebrane z tytułu opłaty  startowej w całości zostaną przeznaczone na działania statutowe Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.
Wszyscy uczestnicy w biurze zawodów dostaną pakiet startowy, w tym m.in. t-shirt VI edycji biegu Tropem Wilczym z wizerunkiem płk. Łukasza Cieplińskiego Pługa, a ci, którzy ukończą bieg, otrzymają na mecie pamiątkowe medale.
Kontakt w sprawie zapisów, nadawania numerów startowych, biura zawodów oraz pytania ogólne: Katolickie Centrum Edukacji KANA w Dębicy, ul. Chopina 2, tel. 14 6969-110, [email protected]

iw
Obserwator Lokalny nr 6/2017

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe