KOD protestuje przeciwko odwołaniom, Waldemar Krok nowym prezesem sądu

  • 14.02.2018, 10:29 (aktualizacja 14.02.2018, 10:51)
  • Admin Admin
KOD protestuje przeciwko odwołaniom, Waldemar Krok nowym prezesem sądu Archiwum OL Latem KOD także w Dębicy organizował protesty przeciwko zmianom w sądownictwie.
Komitet Obrony Demokracji protestuje przeciwko odwołaniom prezesów sądów rejonowych na Podkarpaciu przez Ministra Sprawiedliwości.

W piśmie, wyrażającym sprzeciw przeciwko odwołaniu prezesów i wiceprezesów w sądach w Dębicy, Ropczycach i Rzeszowie, Zarządu Regionu Podkarpackiego Komitetu Obrony Demokracji pisze m.in.:

"W szczególności nasze oburzenie i stanowczy sprzeciw budzi sposób i tryb odwołania – drogą mailową bez żadnego uzasadnienia podjętej decyzji. Informacja o odwołaniach na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości ma charakter zdawkowy, niepełny i nie można jej uznać za wiarygodną.
Takie nieprzemyślane oraz nieodpowiedzialne działanie Ministra Sprawiedliwości stanowi zaprzeczenie złożonej przez Niego osobiście przysięgi:
„Dochowam wierności postanowieniom Konstytucji i innym prawom Rzeczypospolitej Polskiej, a dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem. Tak mi dopomóż Bóg.”
Wyrażamy solidarność oraz wsparcie dla niezależnego od polityków wymiaru sprawiedliwości oraz niezwisłych sędziów Rzeczypospolitej Polskiej. Zgodnie z art. 173 Konstytucji RP Sądy i Trybunały są władzą odrębną i niezależną od innych władz, a wszelkie zmiany powinny być dokonywane zgodnie z Konstytucją, a także należnym szacunkiem oraz powagą na jaki zasługują sądy oraz sędziowie wolnej i niepodległej Rzeczypospolitej Polskiej."

Przypomnijmy, że w poniedziałek droga mejlowa odwołana została m.in. Beata Stój, od 2012 roku prezes Sądu Rejonowego w Dębicy. Jej druga kadencja na tym stanowisku kończyła się za dwa lata. Jest ona sędzią Wydziału II Karnego, w Dębicy pracuje od 2002 roku. Absolwentka prawa na filii UMCS w Rzeszowie.
Nowym prezesem SR w Dębicy został Waldemar Krok (37 lat). Od 2008 roku sędzia Sądu Rejonowego w Dębicy; wcześniej od 2004 asesor. Orzeka w sprawach cywilnych. Absolwent filii UMCS w Rzeszowie.

Admin Admin

Plebiscyt: Czy popierasz ostatnie zmiany w polskim sądownictwie?


Głosy Propozycja
107 (60%)
Tak
70 (40%)
Nie

Łącznie oddano głosów: 177

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
alic
alic 14.02.2018, 19:20
To chyba nie kodowcy tylko jacyś przebierańcy bo puszek żebraczych nie mają.
solidaruch
solidaruch 14.02.2018, 19:15
Te wszystkie nominacje za kilka lat beda uniewaznione a nominaci beda odpowiadac karnie za ich przyjecie od niekonstytuacyjnej wladzy.
KodomitaHipokryta
KodomitaHipokryta 14.02.2018, 19:01
KOD Walczacy, nie klamiący ☺
,@
,@ 14.02.2018, 17:05
Ale gorąco, wszyscy porozbierani . Walczą!
Dębiczanin
Dębiczanin 14.02.2018, 16:38
Waldemar Krok orzeka w sprawach karnych.
Rafi
Rafi 14.02.2018, 13:20
Ciekawe czy podano powód odwołania dotychczasowej prezes? Ustawodawca tak to zapisał w ustawie, że nie muszą się tłumaczyć dlaczego odwołali. Wszystkich i wszędzie zmienić na swoich -takie powinno być hasło wyborcze Pisu!

Pozostałe