Koleją z Dębicy do Jasła. Kiedy?

  • 14.02.2018, 13:49 (aktualizacja 14.02.2018, 18:50)
  • Admin Admin
Koleją z Dębicy do Jasła. Kiedy?
Za trzy lata mają zakończyć się roboty przy remoncie linii kolejowej Dębica-Mielec-Padew Narodowa - informuje Jan Warzecha, poseł Prawa i Sprawiedliwości. W odległej przyszłości jest także szansa na trasę łączącą Dębicę z Jasłem.

Oprócz wyremontowania torowiska odnowione zostaną również przystanki kolejowe.
- Powstaną także nowe - dodaje poseł Warzecha.
Łącznie przebudowanych ma zostać 38 obiektów inżynieryjnych. Wyremontowany będzie m.in. most na Wielopolce w Brzeźnicy, poprawi się przepustowość linii, a mieszkańcy powiatu dębickiego, którzy pracują np. w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Mielcu będą mieli alternatywny środek transportu do pracy.
Roboty pochłoną 162 mln zł, a finansowane mają być z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.
Z przebudową linii poseł wiąże nadzieje na przyszłość. Remont do Padwi Narodowej umożliwi w przyszłości alternatywne połączenia naszego miasta ze stolicą. Po zakończonych pracach pociągi pasażerskie jeżdżące pomiędzy Dębicą a Mielcem będą mogły poruszać się z maksymalną prędkością 120 km na godzinę, a towarowe 70 km na godzinę. (...)
Na tym jednak nie koniec. Poseł Warzecha informuje o tym, że w rozmowach przewijają się także plany na połączenie kolejowe Dębicy i Jasła.
- Ale to sprawa dalekiej przyszłości - wyjaśnia.
Nie ukrywa jednak, że dla Dębicy byłaby to wielka sprawa, a nasze miasto tym samym stałoby się ważnym węzłem na kolejowej mapie Polski. To z pewnością mogłoby także przyśpieszyć decyzję o połączeniu kolejowym Dębica-Warszawa.

rar
Obserwator Lokalny nr 6/2018

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jan08
jan08 26.02.2018, 20:14
Poseł powinien za kilka lat zostać Burmistrzem Dębicy- popieram
dębiczanin
dębiczanin 27.02.2018, 09:00
A po co to komu ?
Antyidiota
Antyidiota 27.02.2018, 05:30
Tak, w mieście można jeszcze kilka rzeczy spiepszyć lub upolitycznić - doskonale się nada! A po za tym wszyscy nie mogą się doczekać tego jedynego pomnika...
Wizjoner
Wizjoner 15.02.2018, 17:08
Panie Pośle, podsuwam temat nowy. Metro dla Miasta Dębica ! A nie jakieś absurdalne linie kolejowe do Jasła.
TWolfgang
TWolfgang 15.02.2018, 12:13
Żadna to korzyść dla Dębicy, ta linia do Jasła. Kto z tego będzie korzystał, a koszty ogromne - jeśli Jasło chce kolei do Warszawy niech to samo sfinansuje. A jeśli chodzi o Dębice to linia do Mielca jak najbardziej a połączenia z Warszawą to już mamy przez Kraków, w trzy godziny z hukiem można dojechać. Zresztą żadna to zasługa Warzechy ten remont linii do Mielca - remont był planowany od kilku lat, poseł od pomnika bardzo sprytnie się tylko podpiął pod temat.
krs
krs 23.02.2018, 13:23
ales matole glupim albos z po albo cpunem
Małpa jest mądrzejsza
Małpa jest mądrzejsza 27.02.2018, 05:45
Retoryka jedynie słusznej dojnej zmiany - myślisz samodzielnie, masz swoje zdanie - to jesteś matoł, po lub ćpun.
pawel
pawel 15.02.2018, 11:26
kiełbaska wyborcza tak wcześnie?
15 lat albo i więcej trzeba było czekać na remont trasy Dębica - Mielec a tu nagle pomysł na połączenie z Jasłem?
I zrobią może dworzec PKP w Pilźnie i kolejny most na Wisłoce a może malownicza trasa wzdłuż zbiornika w Strzegocicach :D
Remont Dębica - Mielec to chyba od strony północnej bo od naszej strony jedyne prace jakie są widoczne to robotnicy kolejowi którzy co kilka dni czyszczą szyny na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Pustynii
takie bajki
takie bajki 15.02.2018, 14:17
"- Ale to sprawa dalekiej przyszłości - wyjaśnia."
Poseł wybudował już zaporę na Wisłoce to i koleją do Jasła dojedziemy.
Mały Głód
Mały Głód 15.02.2018, 11:18
Dobre kilka lat temu Pilzno ostatecznie zrezygnowało z kolei tym samym udostępniając działki pod zabudowę. Jak miała by niby prowadzić ta trasa???? bo jeśli nie doliną przez Jasło to którędy
Balon pasażerski
Balon pasażerski 20.02.2018, 20:27
Tunelami. Ale nie wiadomo, czy to nie ma być kolej podwieszona, taka jak w Chicago z lotniska O"Hara lub linowa taka jak w Rio ....
bn
bn 15.02.2018, 08:22
Może najpierw więcej połączeń (Regio) do Rzeszowa, jest ich tyle co kot napłakał.
FW
FW 15.02.2018, 05:12
Panie Pośle a gdzie Pan był jak PKP likwidowało lokomotywonie? Pana kolega Senator Kogut mógł załatwić wszystko? Koleją do Jasla? To jakaś megalomania, kto będzie korzystał z tego połączenia?
Dziunia
Dziunia 26.02.2018, 16:21
Jak to, kto będzie korzystał z tego połączenia? Poseł Warzecha pojedzie do Jasła załatwić sobie rentę w ZUSIE.
Dębowa
Dębowa 14.02.2018, 22:32
Przez Jodłową?
Są granice przyzwoitości.
Wybudujemy wam most!
Ale u nas nie ma rzeki.
Bedzie i rzeka.

Pozostałe