Do galerii dotarli prawie wszyscy autorzy (zdjęcia)

  • 20.02.2018, 11:05
  • Tomasz Ratuszniak
Do galerii dotarli prawie wszyscy autorzy (zdjęcia)
Trzy lata temu, podczas wernisażu wystawy środowiskowej, w centralnym punkcie Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury wisiał portret zmarłego w 2014 roku Franciszka Szczerbińskiego. W tym jego miejsce zajął wizerunek Marka Krystka, kolejnego autora mocno związanego z dębickim środowiskiem artystycznym. W ten sposób zmarłego w zeszłym roku malarza, rzeźbiarza, poetę i architekta uhonorował Roman Przewoźnik.

Tegoroczna wystawa jest jedną z imprez odbywających się w ramach obchodów 660-lecia miasta. W związku z tym wiele prac, choć oczywiście nie wszystkie, przedstawia Dębicę lub przynajmniej w części do niej nawiązuje.

- Dębica ma 660 lat, a nasza galeria 32 lata. I ja się zastanawiam, jak to miasto przez 628 lat mogło funkcjonować bez galerii - żartował Ryszard Kucab dziękując wszystkim za obecność na wernisażu.

Poniżej fotoreportaż z tego wydarzenia, o którym piszemy też w najnowszym numerze OL.

Tomasz Ratuszniak

Zdjęcia (28)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe