Sobota, 15.12.2018, imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Chcą podwyżek dla urzędników (sonda)

  • 20.02.2018, 11:19 (aktualizacja 20.02.2018 11:48)
Chcą podwyżek dla urzędników (sonda)
- Trzeba ludziom lepiej płacić - twierdzi Andrzej Bal, przewodniczący Komisji Sportu i Kultury Rady Miejskiej w Dębicy, proponując m.in. 10,5% podwyżki płac dla pracowników Ratusza i podległych mu instytucji.

Radna Joanna Ożóg przebija propozycję przewodniczącego i chce by urzędnicy zarabiali 12% więcej.

A skąd wziąć pieniądze na podwyżki?

- To już jest zadanie dla burmistrzów i pani skarbnik - mówi Andrzej Bal, dodając, że jak się ma dobrych fachowców, to trzeba im dobrze płacić. Bo jak nie, to odejdą gdzie indziej.

A co Państwo sądzą na ten temat?

Plebiscyt: Czy uważasz, że urzędnikom dębickiego Ratusza i podległych mu instytucji należą się podwyżki?


GłosyPropozycja
268 (69%)
Nie
115 (30%)
Tak
6 (2%)
Nie mam zdania

Łącznie oddano głosów: 389
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (43)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wyborca
wyborca 9.04.2018, 21:37
P.Bal chce jeszcze podwyżek ,czy się przestraszył p.Jarosława ?
polityk
polityk 26.02.2018, 21:09
PIS nie powinien wystawiać w wyborach p.Bala ,bo dużo straci wizerunkowo.Ludzie się nie dadzą już nabrać.
Kola
Kola 27.02.2018, 23:25
Wystawić go, niech stracą:)
Słuszność
Słuszność 25.02.2018, 17:45
Bardzo dobrze wreszcie!! Dlaczego urzędnik ma mniej niż płaca minimalna!!! To jest chore wszyscy chcą podwyżek nauczyciele lekarze!! Przecież to też budżetówka!! Czemu jedni mają być gorsi od drugich!!
wyborca
wyborca 24.02.2018, 10:22
No i bardzo dobrze ,niech starsi idą na emerytury ,a młodzież będzie może lepiej rządzić Dębicą .
rzecznik prasowy
rzecznik prasowy 23.02.2018, 20:26
Poseł Jan Warzecha ogłosił dziś na antenie RDN Małopolska, że kandydatem na kandydata na burmistrza Dębicy będzie Mateusz Kutrzeba. Dobra, ale co Pana Posła upoważnia do takich oświadczeń ?
Jaktojak
Jaktojak 25.02.2018, 13:39
Czyli kandydat w 100% upartyjniony...
Anka
Anka 23.02.2018, 11:01
A gdzie parking pod Urzędem Gminy w Dębicy. Straż Miejska jeździ tam i z powrotem - nastawiają się na ilość a nie na jakość mają służyć czy karać ? Nic w tym temacie nie jest robione.
obywatel
obywatel 22.02.2018, 21:31
Do komentarza "URZĘDNIK" Jak po 3 latach pracy i po dzisiejszych studiach -można być fachowcem ?
mieszkaniec Dębicy
mieszkaniec Dębicy 22.02.2018, 21:03
NO cóż p.Balowi dalej pachnie korytko-wyborco nie śpij.
wkurzony
wkurzony 22.02.2018, 20:41
Panie Bal daj pan sobie spokój z polityką bo pańskie pomysły się kupy nie trzymają.
ślusarz
ślusarz 23.02.2018, 11:31
Gdybyś nie zaniedbywał nauki i skończył szkołę średnią mógłbyś zostać Prezesem tak jak Staszek, a tak musisz się z takimi różnymi typkami liczyć. Spoko. Dasz im radę !
Fachowiec
Fachowiec 22.02.2018, 19:52
Oni są bardzo dobrze opłacani
Mieszkaniec
Mieszkaniec 22.02.2018, 14:13
Fachowców Panie Bal ?! Wy jednej fabryki w tym mieście nie jesteście w stanie zbudować a co dopiero zapewnić płac budowy globalnemu inwestorowi z Niemiec ( zainteresowanych odsyłam do poszperania w internecie ) ale NIEMIECKI ! Inwestor w Debicy ? Przecież to hańba i antypolskie zachowanie. Żal mi was pseudo radni bezradni. Jedyne co potraficie zrobic to doprowadzić asfalt pod swój dom. Kompletnie niedorzeczni ludzie na ważnych stanowiskach zebrani z ulicy i otoczenia burmistrza który ...., zreszta szkoda nawet jednego słowa
obywatel Dębicy
obywatel Dębicy 21.02.2018, 12:52
Jeżeli pracujesz w UM Dębica ,a jest ci żle w związku ,iż mało zarabiasz zachęcam do BIEDRONKI -tam płacą 3.550 netto.Zaznaczam, że tam też są ludzie po studiach.
wyborca
wyborca 21.02.2018, 08:06
P.Bal to zwykły elektryk po ZSZ,ale takimi wypowiedziami jak podwyżki dla urzędników zaskarbia sobie pewność na salonach.Niech już zejdzie ze sceny politycznej ,bo wszyscy mają go dosyć.Myślę że wyborcy powinni to ocenić .
tak sobie
tak sobie 21.02.2018, 13:03
Wyborco na kogo głosowałeś ? Czyja to zasługa, że mamy taki skład Rady?
A urzędnik ? No cóż, musi robić co mu każą, przy tym tempie zmian w prawie współczuję każdemu.
Mikroprocesor z Andaluzji
Mikroprocesor z Andaluzji 20.02.2018, 23:15
Można oczywiście zlikwidowac diety radnych, w końcu ich praca to niewiele roboczogodzin, ponadto to dzialnoćc społeczna a nie finansowo-zawodowa
Tylkoczy bez diety Bal niepadnie z głodu
Można też poredukować etaty, w końcu ileż tych etatów ma podatnik utrzymywać, administracja ma być minimlana a miasto samo w sobie nie może być pracodawcą
A Bal? Cwaniaczek, dajcie im kasę (wybory niedługo więc trzeba szukac głosów) a skad forsa? A co go to obchodzi
Genialne
Jan Kiel
Jan Kiel 20.02.2018, 22:24
Przykład idzie z góry, nagrodami i premiami sypią jak z rękawa, a tacy mieli myć piękni, amerykańscy....innupi niż poprzednicy. A co do urzędników to jestem za tym , aby dostawali godne wynagrodzenie, ale żeby było ono powiązane z efektywnością ich pracy. Nie może być tak, że urzędnik ma np. na decyzje 30 dni i pomimo, ze byłby w stanie zrobić to dużo szybciej, bo robią tak inni koledzy, to wykorzystuje cały przysługujący mu margines czasu. Jeżeli urzędnik będzie rozliczany z ilości wydanych decyzji, rozpatrzonych wniosków, opinii itd. i będzie można zmierzyć jego efektywność, to jestem za tym, żeby bardzo dobrze wynagradzać najlepszych, bo przełoży się to na jakość obsługi petentów. Sam tak pracuje od wielu lat
liczydło
liczydło 20.02.2018, 18:46
Z czego biorą się cyfry 10.5% p.Bala i 12% p.Ożóg?
Tak "komputer" wyliczył?
A "komputer" jest za czy przeciw?
Windows 10
Windows 10 23.02.2018, 11:40
Mój zaś komputer wyliczył ,że jakby zlikwidować nadwyżkę zatrudnionych 15 % - 20 % i uzyskane w ten sposób środki przekazać pozostałym w formie podwyżki płac , byłoby bardzo rozsądne.
hahaha
hahaha 21.02.2018, 14:04
Popatrzyłem na swój komputer i wyliczył 0% podwyżek !
buchalter
buchalter 20.02.2018, 18:41
Jeżeli za mało zarabiają i chcą odejść - nie wolno im tego zabraniać.
2 sort
2 sort 20.02.2018, 17:50
Zapraszamy urzędników do dobrze płatnej pracy w firmach prywatnych !!!!! Przedsiębiorcy czekają z otwartymi rękami na tak wybitnych i wydajnych fachowców !!!!!!
urzednik
urzednik 20.02.2018, 16:22
Witam, widzę że niektórzy mają dość bujną wyobraźnie. Pracuję w jednym z urzędów od 3 lat... Za ponad 1300 zł netto.... Poniżej minimalnej !!... Pod koniec roku dostałam umowę za 1600 netto ... To jest godziwa płaca według was?! Za 5 lat studiów, za znajomość od a do z kilku ustaw? W jakim my Państwie żyjemy? "13" jest i co z tego? Policjanci mają nawet 14 a w stomilu socjalne jest dwa razy tyle co nasza 13. Na magazynie w podgrodziu po roku dostaje sie 2800 brutto - kwalifikacje zawodowe. Odpowiedzialność jest ogromna - ciągle kontrole... Zus, Urząd wojewódzki, RIO, audyty... Wypowiadają sie Ci którzy z urzędem nie mają nic do czynienia! A pracy jest strasznie dużo... Co prawda nie fizyczna ale dać na stanowisko pierwszego lepszego ze stomila to cały dzień głowiłby sie jak rozwiązać JEDNĄ sprawę... A jakby usłyszał, że musi przeczytać całą ustawę i znać artykuły za 1300 zł to by odszedł na drugi dzień. To już nie te czasy, gdzie urzędnik był kimś ... Teraz urzędnik robi za darmo... Ale niektórzy dalej w to nie wierzą ...
karol
karol 28.02.2018, 22:05
obecny urzednik dalej mentalnie tkwi w latach 80-tych ubieglego wieku.petent mu zawsze przeszkadza.on(urzednik) mysli ,ze my jestesmy dla niego,a nie on dla nas.podwyzki?jakie podwyzki?za co?za wyscigi z czjnikami i ilosc wypitych kaw.jak takie niskie zarobki- zmienic prace!!!
Hanka
Hanka 1.03.2018, 17:43
o czym ty człowieku mówisz, nie masz pojecia jestem urodzona nieco pozniej po latach 80;tych, pracuje w jednym z urzedow juz niemal 10 lat. Jak zwykle szczekaja Ci co nie maja pojecia o pracy w budzecie, ja z papierow nie wychodze glowy nie podnosze, wiec skoncz gadac bzdury skoro jestes w tym temacie laikiem, biedronka tez mnie nie ratuje bo praca w weekendy mnie nie rajcuje po drugie wole troche pomyslec i sie naglowic nad zalatwieniem sprawy niz wykladac towar w zielonej koszulce. Kazdy zawod jest potrzebny i ten w markecie i ten w urzedzie, a ja wybralam ten zawod, wiec chce zawalczyc w tym zawodzie o godziwe pieniadze, Co Was tak boli, a Ty nie pijesz kawy w pracy nie jadasz sniadan, na budowie nie pijecie piwa Panowie. Hipokryzja wszedzie az mdli,
Student
Student 22.02.2018, 19:55
Zrezygnuj to zastąpię Cię godnie
Mam 7 lat studiów
karol
karol 28.02.2018, 22:07
nie zrezygnuje,zapewniam Cie.sila go nie oderwa.
K.
K. 22.02.2018, 14:05
Witam,
Pracuję w "Stomilu" i muszę czytać, znać i wdrażać co najmniej kilkunaście instrukcji technologicznych i to w j. angielskim. Razem z niewielką już rzeszą technologów nadzoruję produkcję ponad 40tys. opon dziennie. Jeśli coś nie daj Boże pójdzie nie tak- ponoszę odpowiedzialność prawną. Moja podwyżka wyniosła niecałe 3%... (swoją drogą p. Bal- szkoda, że będąc przewodniczącym ZZ Solidarność w TC nie walczy Pan o podwyżki rzędu 10% dla pracowników).
Jeśli już odwołuje się Pani do pracowników "stomila", to nie jeden "pierwszy lepszy" (operator, mechanik, technik itd.) ma więcej sprytu i polotu niż urzędnicy, z którymi przyszło mi się spotkać. Studia to nie wszystko.
Tyle w temacie.
Buldi
Buldi 22.02.2018, 07:34
No to idź "do stomila" pracować ????????
mua
mua 21.02.2018, 14:33
jeśli jesteś zatrudniona na etat poniżej minimalnej to jest karalne i powinnaś sprawę zgłosić, a nie żalić się na forum.
XXX
XXX 21.02.2018, 11:59
W większości zakładów jest dużo pracy. A tak to się już utarło że jak ktoś pracuje krócej niż inni to musi więcej pracować. Jak ci źle to zawsze możesz to zmienić. na twoje miejsce jest na pewno wielu chętnych, którzy nie będą narzekać. A tak na marginesie 2800 brutto tj. ok. 2020 netto, ale za to jak brzmi 2800BRUTTO.
xcxc
xcxc 21.02.2018, 10:10
Zawsze można zmienić pracę np. na Lidla
Oko
Oko 21.02.2018, 09:34
I bardzo dobrze, że urzędnik nie jest już kimś. Urzędnik jest dla petenta, a nie odwrotnie. Idź do pracy gdzie ktoś cię rozliczy nie z czasu a z tego ile zarobiłeś dla firmy, poczujesz różnice.
polityk
polityk 20.02.2018, 12:32
Niech p.Bal nie rozdaje pieniędzy z naszych podatków tylko niech dba o ludzi w TC Dębica"STOMIL" dlaczego tam nie jest taki mądry tylko wszystko zaniedbuje.

Pozostałe