Nowy prezes wyzwań się nie boi

  • 28.02.2018, 12:04 (aktualizacja 01.03.2018, 09:08)
  • Admin Admin
Nowy prezes wyzwań się nie boi Artur Barwacz/archiwum OL
Waldemar Krok, nowy prezes Sądu Rejonowego w Dębicy jest przekonany, że doświadczenie, o jakie wzbogacił się tu przez 14 lat pracy, teraz bardzo mu się przyda. Zdobywał je w dwóch największych wydziałach sądu: cywilnym i karnym.

Przekonuje, że doskonale zna specyfikę ich pracy, ale ma także dobre rozeznanie w tym, co dzieje się w pozostałych. Dlatego nominacja na nowe stanowisko wprawdzie go zaskoczyła, ale przyjął ją bez obaw. Jest bowiem przekonany, że z tym wyzwaniem sobie poradzi.
- Nie bałem się przyjąć tej nominacji. Jeśli ktoś obdarza mnie mandatem zaufania, postanawiam, że nie zawiodę - mówi prezes.
I dodaje, że już wyznaczył sobie cel, którym jest usprawnienie pracy poszczególnych wydziałów i sekretariatów. Mówi, że o sposobach za wcześnie wspominać, bo jeszcze nie rozmawiał o tym z podwładnymi.
Jednak rewolucji w dębickim sądzie nie ma się co spodziewać. Przede wszystkim dlatego, że - co podkreśla nowy jego szef - instytucja, której dowodzenie właśnie przejął, jest w  dobrej kondycji.
Zapowiada szeroko pojętą współpracę z mediami, po to by przybliżyć działalność sądu mieszkańcom powiatu.
Waldemar Krok jest rodowitym dębiczaninem, absolwentem Liceum Ekonomicznego w Zespole Szkół Ekonomicznych. Chciał zostać księgowym, ale niepowodzenie w jednej z olimpiad przeważyło szalę na korzyść prawa. Kończył je w rzeszowskiej filii UMCS.
Po studiach odbył, zakończoną egzaminem, aplikację sędziowską. Pierwszą pracę podjął jako asesor komorniczy. Od 2004 roku zatrudniony w Sądzie Rejonowym w Dębicy.
Nowy szef sądu w Dębicy jest żonaty, żona pracuje w administracji samorządowej. Mają 3 córki.
Na stanowisku prezesa Waldemar krok zastąpił Beatę Stój, odwołaną w ubiegły poniedziałek, 12 lutego. Bez zmian na stanowisku wiceprezesa SR, funkcję tę nadal sprawuje sędzia Artur Mielecki.

(gaM)
Obserwator Lokalny nr 8/2017

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mały Głód
Mały Głód 28.02.2018, 14:46
Żałosne! Gadaniem nic sie nie zmieni a ludzie latami czekają na zakonczenie spraw.
Sędzia
Sędzia 28.02.2018, 12:28
Skoro nowy prezes mówi, że sąd jest w dobrej kondycji, to po co była zmiana poprzednika? Ma być nasz i tyle!

Pozostałe