Bohaterowie naszej niepodległości - konkurs

  • 01.03.2018, 14:41 (aktualizacja 01.03.2018, 14:48)
  • Admin Admin
Bohaterowie naszej niepodległości - konkurs Ubiegłoroczni laureaci konkursu
Hufiec ZHP Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów zaprasza uczniów dębickich szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w Konkursie „W służbie Niepodległej…” organizowanym dla upamiętnienia bohaterów ziemi dębickiej.

Zadaniem uczestników jest przygotowanie pracy konkursowej składającej się z trzech elementów, inspirowanej życiem wybranej przez siebie postaci – mieszkańca Dębicy albo regionu, względnie osoby wyraźnie związanej z ziemią dębicką, która miała swój udział w walkach albo pracy na rzecz odzyskania niepodległości w 1918 r. albo odbudowie Rzeczpospolitej zaraz po odzyskaniu niepodległości a poprzez swoje czyny/postawę/życie może stanowić wzór dla młodego pokolenia.  
Praca konkursowa składa się z: wiersza albo kartki z pamiętnika inspirowanych życiem wybranej postaci, ilustracji w formacie A4 związanej z wybraną postacią oraz krótkiej informacji tekstowej wskazującej wybraną postać i własne uzasadnienie wyboru. Prace należy składać do 16 kwietnia 2018 r. do Miejskiego Zarządu Oświaty w Dębicy (ul. Ratuszowa 2 pok. 132) lub siedziby Hufca ZHP Dębica (ul. Kościuszki 32 paw. B50/8) – po wcześniejszym uzgodnieniu.
- Konkurs jest nie tylko formą upamiętnienia, służy też popularyzowaniu lokalnej historii oraz budowaniu świadomości patriotycznej i historycznej młodego pokolenia. – mówi hm. Mateusz Cebula HR, komendant Hufca ZHP Dębica.
Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Urząd Miejski w Dębicy dzięki środkom pozyskanym na realizację zadania publicznego w zakresie nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania.
Regulamin konkursu można pobrać na stronie www Hufca ZHP Dębica: www.debica.zhp.pl. W razie pytań można kontaktować się poprzez e-mail [email protected]

Informacja Komendy Hufca ZHP

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe