Dwa jubileusze ks. Ryszarda Piaseckiego

  • 09.03.2018, 15:17 (aktualizacja 11.03.2018, 06:51)
  • Admin Admin
Dwa jubileusze ks. Ryszarda Piaseckiego Ks. Ryszard Piasecki 40 lat temu przyjął świecenia kapłańskie; na zdjęciu m.in. z tarnowskim ordynariuszem, bp. Andrzejem Jeżem. Fot. Archiwum OL
W tym roku minie 15 lat od dnia, w którym proboszczem parafii św. Jadwigi w Dębicy został ks. Ryszard Piasecki. Były dyrektor Radia Dobra Nowina w Tarnowie urząd gospodarza najstarszej w mieście wspólnoty przejął po odchodzącym na emeryturę ks. Stanisławie Fiołku.

To nie jedyny jubileusz, który prałat Piasecki będzie świętował. W maju przypada bowiem 40. rocznica przyjęcia przez niego święceń kapłańskich.
Ważne jubileusze w pracy duszpasterskiej obchodzą również inni księża pracujący w powiecie dębickim. Wraz z ks. Ryszardem Piaseckim 40-lecie kapłańskiej posługi świętować będą dwaj jego koledzy z roku. Ks. Marek Marcićkiewicz, proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Przeczycy, a równocześnie kustosz tamtejszego sanktuarium, a także ks. Józef Nowak, który jest dobrze znany wiernym z parafii Przemienienia Pańskiego w Podgrodziu.
Jeszcze bardziej znaczny jubileusz czeka ks. Kazimierza Gołasa. Proboszcz wspólnoty św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Pustyni sakrament kapłaństwa przyjął bowiem przed 45 laty.
Ks. Jan Krupa opiekujący się wiernymi w parafii Matki Bożej Anielskiej w Dębicy wyświęcony został w 1983 roku, a więc 35 lat temu. Podobnie zresztą jak nowy gospodarz wspólnoty Miłosierdzia Bożego w Dębicy ks. Antoni Bielak.
Srebrny jubileusz przyjęcia święceń obchodził zaś będzie ks. Marian Seruś, gospodarz wspólnoty Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Kamienicy Górnej.
Inny kapłan posługujący w gminie Brzostek, a konkretnie w parafii Zwiastowania NMP w Januszkowicach, ks. Stanisław Mirek kapłanem jest natomiast od 30 lat.
Ks. Mieczysław Jakóbczyk z wiernymi z Nagawczyny pracuje od 1998 r. Od 30 lat również proboszczem w Paszczynie jest ks. Stanisław Łącz.
Od 2003 r. obowiązki gospodarzy parafii sprawują ks. Marian Górowski w Górze Motycznej, ks. Roman Woźny w Pustkowie Osiedlu i ks. Bogusław Czech w Straszęcinie.
Ks. Leszek Kos do Zwiernika i ks. Józef Jasiurkowski do Żyrakowa skierowani zostali w 2008 r.
Od 5 lat proboszczami są ks. Stanisław Gąsior w Machowej i ks. Stanisław Góral w Róży, a rektorem ks. Adam Samborski w Żdżarach.

JAG
Obserwator Lokalny nr 9/2018

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
obywatel
obywatel 18.03.2018, 16:42
Do komentarza "TAKA JEDNA" ja się nigdy proboszczowi nie podlizywałem się i nie zamierzam tego robić , proszę nie pakować wszystkich do jednego worka .
SKS old
SKS old 12.03.2018, 01:41
Zdominowali nasze zycie i uzaleznili od siebie. Zycie bez trosk i realnych problemow, na czyjs koszt. Czy o osobach zajmujacych stanowiska zwiazane z zyciem spoleczenstwa, ich jubileuszami 10, 20, 30... lecia pracy tez gdzies mozna przeczytac?
Taka jedna
Taka jedna 17.03.2018, 22:31
Dawniej wszyscy podlizywali się pierwszemu sekretarzowi PZPR, a dzisiaj proboszczowi. Takie życie.

Pozostałe