Piątek, 14.12.2018, imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

Zamknięte sklepy - co o tym sądzisz?

  • 11.03.2018, 14:27
Zamknięte sklepy - co o tym sądzisz? Zamknięte są wszystkie markety, nie tylko spożywcze.
Dzisiaj mamy pierwszą niedzielę, wolną od handlu. Zamknięte są centra handlowe i markety. Czy popierasz takie rozwiązanie - zagłosuj w naszym plebiscycie (niżej).

Otwarte są jedynie sklepy spożywcze na stacjach benzynowych i niewielkie sklepy, w których pracują ich właściciele. Ale, jak zauważyliśmy, tłumów kupujących nie ma także w nich.

Plebiscyt: Czy jesteś za niedzielami wolnymi od handlu?


GłosyPropozycja
304 (59%)
Tak, wszystkie powinny być wolne
195 (38%)
Nie, sklepy powinny być otwarte
14 (3%)
Tak, ale nie wszystkimi

Łącznie oddano głosów: 513
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
filozofpisiorek
filozofpisiorek 16.03.2018, 19:41
Sklepy powodują ,że obywatele pozbywają się pieniędzy. Powinny być otwierane rzadko i na krótki czas.
Jan8
Jan8 13.03.2018, 07:07
Jestem zadowolony że zamkną na niedziele markety, dzień święty świętuj, tak mówi przykazanie. 98% katolików jest w Polsce więc nie powinno być problemu.Jest drugi ważny argument za zamknięciem.
Małe sklepiki i stacje paliw, czyli nasze kapitał rodzinny odżyje. Poza tym Europejskie kraje w niedziele świętują. Jest to dzień na kulturę,religię i rozrywkę rodzinną.Co do imprez sportowych to warto przenieś na niedzielę, będzie większa frekwencja.
Janina
Janina 13.03.2018, 13:27
A w kościołach Panie Janie co niedziela handel gazetkami, świeczkami, barankami itp. Dzień na kulturę, sport... Tam można pracować? Obłuda i jeszcze raz obłuda.
Nara
Nara 13.03.2018, 16:45
Jak można przyrównywać sprzedaż prasy katolickiej po mszy św? do sklepu czy marketu? Nie wiem ale twój wpis jest nie poważny. Ministrant po mszy stanie 5 minut z gazetką , sprzedaje dwa trzy numery gazetki. To uważasz za handel, masz równo pod kopułom ?
Jki
Jki 13.03.2018, 20:09
A co to w takim razie jest? Czy te pieniążki idą na biednych?
irena77
irena77 13.03.2018, 12:55
Gdyby polscy katolicy nie robili zakupów w niedziele, niepotrzebne zadne ustawy.Proste?
do Jan8
do Jan8 13.03.2018, 12:49
No właśnie ile to grup zawodowych musi pracować na relaksującą niedzielę(pomijam służby), a wolne otrzymali tylko niektórzy handlowcy.
Jan8
Jan8 13.03.2018, 16:39
To jest świetny interes dla małych rodzinnych sklepów, stanie właścicielka sklepu i zarobi i o to chodzi, W markecie pracuje kilkadziesiąt osób w niedziele,handlem w niedzielę napędzamy i tak duże portfele obcym. Byłem w małym sklepie na osiedlu Robotniczym w Dębicy i pani jest zadowolona z tej ustawy.
bruk
bruk 13.03.2018, 19:16
Czyli ta pani nie jest kulturalna, nie jest religijna, sportu nie wspiera a rozrywka rodzinna to kupiectwo.
A kolejne kilkadziesiąt osób zatrudnią jedynie słuszne stacje benzynowe bo przecież pan nalewający benzynę nie pójdzie zaraz pokroić sopocką.
Hipokry
Hipokry 13.03.2018, 12:00
No jasne, Ty będziesz świętował, a pracownicy stacji benzynowych, kin, teatrów, ogrodów zoologicznych, muzeów? Oni muszą pracować, żebyś ty mógł dzień święty świecić.
Plla
Plla 13.03.2018, 11:55
Powiedz to Rydzykowi i jego księgarni czynnej w każda niedziele
pss
pss 12.03.2018, 20:04
Przyzwyczaimy się. W wielu krajach są ograniczenia w handlu w jeden dzień tygodnia i nikt nie robi z tego powodu tragedii.
TV
TV 12.03.2018, 17:00
Najgorzej mają w telewizji- pracują 24h/dobę i nawet w największe święta.
Xddc
Xddc 12.03.2018, 14:21
Nie narzekajcie zagranica wszystko jest zamknięte i ludzie żyją normalnie nie ma jakiś spin jak w Polsce między Polakami masakra z takim narodem
ksaksa
ksaksa 13.03.2018, 08:23
Tak, tak pozamykane. Raptem w 2 czy 3 krajach. Ludzie macie rodziny zagranicą a takie głupoty pleciecie bo wam gdzies ktoś powiedział
Xan
Xan 12.03.2018, 22:01
Tylko ja osobiście nie czuję się ułomny umysłowo ani niepełnoletni, żeby ktoś decydował za mnie, czy mam iść do sklepu czy nie.
lipa
lipa 13.03.2018, 06:50
jesteś ułomny, odczucie jest nie wymierne z tym jak jesteś
bruk
bruk 12.03.2018, 16:58
Tu nie chodzi o zakaz handlu w niedzielę jako taki.
Tu mamy do czynienia z degrengoladą obozu rządzącego, który z galerii handlowych wygonił ludzi na jedynie słuszne stacje benzynowe.
prowda
prowda 12.03.2018, 14:44
To wymieniaj co i gdzie jest zamknięte w 27 krajach UE. Dużo nie popiszesz, więc na początek sprawdź a później pisz.
błysk
błysk 12.03.2018, 13:59
Ochrona FIRMY BŁYSK też pracuje w niedziele. nawet nie mają płaconego za święto
STOMILOWIC
STOMILOWIC 12.03.2018, 13:44
Robie w TC Dębica. w czterobrygadówce.
nikt tego oczywiście nie widzi ,że ludzie robią w niedziele i to za 75% świątecznego. Nie ma się kto wziąść za związki. Gdzie jest W.k. ksiądz co "rozprowadza" w niedziele gazety, on nie handluje?!
Brak
Brak 12.03.2018, 09:58
I zlikwidowac 4 brygady procownicy stacji paliw tez by chcieli wolne niedziele zamknac koscioly i wszystko spedzac czas z rodzina chorych wypisac na wek do domu :)
Isia
Isia 11.03.2018, 16:25
U Magdonia sklep czynny, Wiktor czynny - to co jeszcze wiecej potrzeba ?
Jan
Jan 11.03.2018, 15:37
Jestem za wolnymi niedzielami i soboty do 15 !!!
mistrzsetki
mistrzsetki 13.03.2018, 08:24
a ja chce robic dzieci konkubinie, lezec i *** i dostawac za to pieniądze... a nie czekaj to już jest
Hoho