Świętować będziemy przez cały rok (sonda)

  • 15.03.2018, 08:15 (aktualizacja 15.03.2018, 08:27)
  • Tomasz Ratuszniak
Świętować będziemy przez cały rok (sonda)
Przewodniczący Ryszard Pękala tak spieszył się, by rozpocząć uroczystą sesję Rady Miejskiej, że na scenę Domu Kultury Kosmos wbiegł jeszcze podczas występu Małych Igloopolan. Na szczęście w porę się wycofał, by młodzi tancerze mogli dokończyć występ będący jedną z atrakcji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 660-lecia nadania praw miejskich Dębicy.

Chwilę później Rada Miejska przyjęła rezolucję ustanawiającą rok 2018 Rokiem 660-lecia Miasta Dębica.

Z bogatym kalendarium obchodów zapoznać się można tutaj.

Znaleźć w nim można wiele wydarzeń patriotycznych, kulturalnych, edukacyjnych i sportowych. Obok pleneru malarskiego pod hasłem Nasze miasto i V Powiatowego Turnieju Debat Oksfordzkich z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości, również bieg uliczny dla dzieci, młodzieży i dorosłych, czy Potańcówki z burmistrzem, które odbywać się będą na Rynku.

Tomasz Ratuszniak

Plebiscyt: Czy zamierzasz uczestniczyć w obchodach jubileuszu 660-lecia Dębicy?


Głosy Propozycja
56 (60%)
Nie
25 (27%)
Być może w niektórych wydarzeniach
12 (13%)
Tak

Łącznie oddano głosów: 93

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zegarmistrz
Zegarmistrz 21.03.2018, 09:44
A zegar na wierzy dębickiego ratusza to, jaki odmierza czas? Ale co się dziwić, jaki Pan taki kram ;)
bruk
bruk 21.03.2018, 18:13
WieRZa ratusza .... Tak, jaki Pan taki kram.
Za takie coś powinny być mandaty.
@@@
@@@ 21.03.2018, 10:58
z tego co się orientuje, usterka zgłoszona została już dawno i uszkodzony mechanizm jest naprawiany, to nie jest zwykły zegar, gdzie wystarczy wymienić baterię. To, że efektu nie widać szybko, nie znaczy, ze nic nie jest robione, cierpliwości :) i takie uwagi lepiej zgłosić do urzędu, a nie złośliwie komentować w internecie.
Cierpliwy Wyborca
Cierpliwy Wyborca 21.03.2018, 20:11
Cierpliwości ???? Zgłosić do Urzędu ???Wyborcy wykazali cierpliwości zbyt wiele do zobaczenie w listopadzie przy urnie wyborczej
Taka jedna.
Taka jedna. 21.03.2018, 18:09
Właśnie po to jest Internet. Jeśli można coś komentować, to każdy ma do tego prawo. A jeśli ktoś oczekuje tylko pochwał i peanów na swoją cześć, to niech robi wszystko tak, aby inni nie mieli się do czego przyczepić. A Ty to chyba z Urzędu Miasta.
XYZ
XYZ 21.03.2018, 17:55
Opinię każdy może wyrazić nawet i krytyczom! Zabolało? Prawda w oczy kole?
@
@ 20.03.2018, 21:57
Biały walc.Panie proszą burmistrza, wrzuta do puszki na jaki cel?
chłop
chłop 18.03.2018, 17:03
DO "MEN" czyżby niewolnictwo zaczęto propagować WSTYD jak komuś takie słowa przyszły do głowy jestem zbulwersowany ,że jeszcze ktoś może mieć takie poglądy .
baba
baba 19.03.2018, 22:11
Post Mena dowodzi, że nadal trzeba przypominać niektórym mężczyznom iż kobiety to też człowiek.
kobieta
kobieta 17.03.2018, 10:03
Zapomniane święto - 28.11.1918r - 100 lat temu kobiety w Polsce uzyskały prawo do głosowania
Men
Men 17.03.2018, 15:31
Kobietą powinno się zabrać prawo wyborcze, kobiety wybierają po wyglądzie, oby ładniejszy, ten brzydki to nie zagłosuje. To jest chore, tak właśnie wybrano Kwaśniewskiego głównie poparły go kobiet, był przystojniak Olek Ole na Prezydenta tylko ty.
Piękna i urodziwa
Piękna i urodziwa 21.03.2018, 12:14
a ty pewnie jesteś brzydki jak noc, ani to ładne ani bogate ani mądre, siedzi i trolluje na necie, pewnie żadna kobieta Cie nie chce, zal mi Cię
Dziunia
Dziunia 18.03.2018, 15:41
Jak widać jesteś jednym z "tych brzydkich" i próbujesz dorabiać ideologię do swoich durnych, mizoginistycznych przekonań. Powtórz sobie zasady pisowni, ponieważ mądre kobiety wolą nawet niezbyt przystojnych, a mądrych mężczyzn, niż przystojnych głupków!
Pomysł na Dębicę
Pomysł na Dębicę 16.03.2018, 08:13
Zebrane i podciągnięte zostały pod obydwie rocznice wszelkie możliwe dotychczase imprezy i wydarzenia. Miejskie, parafialne, prywatne. Analiza całorocznego harmonogramu pokazuje nędzę i brak zaangażowania władz. Małe miejscowości są w stanie przygotować zdecydowanie bardziej atrakcyjne możliwiści spędzania wolnego czasu. W ramach kultury, rozrywku, sportu, edukacji.
Ola
Ola 15.03.2018, 22:34
Państwa informacja o jubileuszu 660 lokacji miasta (sonda) uświadomiły mi, że nie mam pojęcia o tym, że takie uroczystości będą organizowane. Szybko weszłam na stronę Kalendarium wydarzeń miejskich z tej okazji oraz 100 rocznicy odzyskania niepodległości (które jest dzięki Państwu dostępne), aby zapoznać się z propozycjami imprez dla nas mieszkańców. Przeanalizowałam uważnie owe propozycje. Jakież było moje zdziwienie kiedy zauważyłam, że w tych propozycjach znajduje się: 34 uroczystości kościelno -patriotyczne nawet Senioralia rozpoczynają się w kościele. Dalej jest 29 imprez sportowych, 26 muzycznych, 21 plastycznych i 18 edukacyjnych. Tak szczerze to jestem rozczarowana tymi propozycjami jak na takie dwa ważne wydarzenia. Kto jest autorem tych propozycji? Racje mieli ci mieszkańcy którzy zwrócili się z petycją do Burmistrza i dużo wcześniej przewidzieli taki obrót sprawy (petycja jest zamieszczona na stronie UM w zakładce - petycje). Spodziewam się odpowiedzi ze strony UM, że te propozycje są zgodne z oczekiwaniami mieszkańców. Czyżby? Moimi raczej nie. Może nie ilość a jakość i wartość powinno się uwzględnić. I jeszcze jedna uwaga, większość tych propozycji to rutynowe propozycje z planów pracy poszczególnych jednostek organizacyjnych miasta, w tym szkół i przedszkoli. Krótko - szału nie ma.
Taka jedna
Taka jedna 17.03.2018, 22:25
Autorami propozycji są głównie szkoły i przedszkola, bo Urząd Miasta wszystko chce załatwić rękami innych.
gru
gru 21.03.2018, 08:56
A szkoły i przedszkola to podlegają komu i od kogo na to mają pieniądze?
Baba Jaga
Baba Jaga 21.03.2018, 18:00
Tak się składa, że wszelkie koszty związane z dekoracjami, strojami,a nawet nagrodami w konkursach dla dzieci ponoszone są przez nauczycieli. Według zasady "kto przygotowuje - ten płaci".

Pozostałe