Wtorek, 23.10.2018, imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

Mateusz Maź wygrał konkurs Komputer Ekspert

  • 23.03.2018, 11:44 (aktualizacja 23.03.2018 11:55)
Mateusz Maź wygrał konkurs Komputer Ekspert CKP
Centrum Kształcenia Praktycznego w Dębicy już po raz piąty było organizatorem Powiatowego Konkursu Informatycznego Komputer Ekspert. Wygrał Mateusz Maź z Gimnazjum Dwujęzycznego (w I LO).

Na konkurs zgłoszonych zostało 24 gimnazjalistów z 7 szkół. Konkurs był podzielony na 2 etapy. Pierwszy etap miał formę testu z ogólnej wiedzy informatycznej i pozwolił wyłonić  ośmiu najlepszych uczestników. W etapie drugim rywalizacja była bardzo wyrównana, gimnazjaliści wykonywali zadanie praktyczne obejmujące montaż i obsługę komputera.
Najlepszym gimnazjalistą okazał się Mateusz Maź z Gimnazjum Dwujęzycznego w Dębicy, który na podium wyprzedził Jakuba Mądro z Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Dębicy oraz Wiktora Kuta ze Szkoły Podstawowej w Borowej.
21 marca był jednocześnie Dniem Otwartym Centrum Kształcenia Praktycznego. Młodzi informatycy mieli doskonałą okazję zapoznania się z pracowniami i przykładowymi zajęciami edukacyjnymi placówki, w której w przyszłości będą mogli rozwijać swoje praktyczne umiejętności. Największym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszył się śpiewający i tańczący robot wykonany przez uczniów i nauczycieli z CKP.

 

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe