Ks. Adam Bartkowicz pochowany zostanie w Dębicy

  • 23.03.2018, 11:52 (aktualizacja 23.03.2018, 14:13)
  • JAG
Ks. Adam Bartkowicz pochowany zostanie w Dębicy
Ciało ks. Adama Bartkowicza, który we wtorek 20 marca utonął w Oceanie Indyjskim, zostanie w niedzielę przywiezione do Polski. Uroczystości pogrzebowe odbędą się kościele Ducha Św. w parafii Matki Bożej Anielskiej w Dębicy, w której mieszkał przed wyjazdem na misje do Tanzanii.

Jak podaje portal internetowy Stowarzyszenia Misji Afrykańskich właśnie teraz (od godz. 11:00) w kościele parafialnym Mary Immaculate (Maryi Niepokalanej) w Dar Es Salaam w Tanzanii sprawowana jest uroczysta msza św. pożegnalna śp. ks. Adama Bartkowicza SMA. Przewodniczy jej abp Marek Solczyński, Nuncjusz Apostolski w Tanzanii.
Homilię podczas tego nabożeństwa głosi ks. James Shimbala SMA z Tanzanii, który jest dyrektorem ICOF Program (Międzykongregacyjnego Programu Formacji Stałej). Przed śmiercią ks. Adam brał udział w tym programie formacyjnym.
Do modlitwy w intencji tragicznie zmarłego misjonarza zachęca ks. Andrzej Grych, przełożony Prowincji Polskiej Stowarzyszenie Misji Afrykańskich.

JAG

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe