Wtorek, 23.10.2018, imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

Dominik Wrona i Aleksander Giza laureatami Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie

  • 25.03.2018, 14:00 (aktualizacja 25.03.2018 14:36)
  • JAG
Dominik Wrona i Aleksander Giza laureatami Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie Laureaci olimpiady Dominik Wrona (po lewej) i Aleksander Giza (po prawej) z płk. Grzegorzem Wasilewskim dyrektorem Centrum Eksperckiego Policji Wojskowych NATO w Bydgoszczy.
Na taki sukces Dominik Wrona i Aleksander Giza pracowali bardzo ciężko. Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy ostatnie dwa tygodnie poświęcili tylko przygotowaniom do ogólnopolskiego finału Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, który odbył się w Warszawie. Opłaciło się, bo Dominik zajął 1. miejsce, a Aleksander był 3. Obaj otrzymają m.in. indeksy na wyższe uczelnie.

Wiedza uczestników finału była sprawdzana przez dwa dni. W piątek 160 finalistów pisało test, a 12 zostało zakwalifikowanych do wielkiego finału, który odbywał się w sobotę. Jego zasady były bardzo podobne do tych obowiązujących w teleturnieju 1 z 10. W pierwszej rundzie wszyscy odpowiadali kolejno na pytania prowadzącego, w drugiej po udzielenie właściwej odpowiedzi, wyznaczali kolejnego pytanego.
- Chłopcy zagrali drużynowo eliminując kolejnych rywali - mówi opiekun Maciej Kita.
Na koniec, gdy na placu boju została tylko trójka zawodników, każdy z nich musiał odpowiedzieć na 20 pytań w ciągu 2 minut. Na auli zostawał na ten czas tylko jeden z nich, pozostali dwaj czekali na swoją kolejność poza nią, by nie słyszeć pytań i odpowiedzi.
- Odpowiedziałem na wszystkie pytania, ale dostałem 12 punktów. Jury było bardzo restrykcyjne - opowiada główny laureat Dominik Wrona.
Poza indeksami laureaci otrzymali sporo innych nagród. Dominik śmieje się, że musieli na nie kupić dodatkowe walizki i były one większe od tych, które zabrali z domów na ubrania i inne potrzebne im w Warszawie rzeczy. W jego bagażu znalazły się m.in.. zegarek Seico, I-pad, 2 tablety, powerbank, kilka pendrive'ów i pióro od prezesa Rady Ministrów.

JAG
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Skiter
Skiter 25.03.2018, 16:54
Brawa dla chłopaków i dla Sora Kity :)

Pozostałe