Wtorek, 23.10.2018, imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

Kaja Zbylut i Piotr Świątek wygrywają Podkarpacki Turniej Bowlingowy

  • 26.03.2018, 11:35 (aktualizacja 26.03.2018 11:55)
Kaja Zbylut i Piotr Świątek wygrywają Podkarpacki Turniej Bowlingowy Uroczyste wniesienie flagi; od lewej Kamil Jurkowski, Piotr Świątek. Fot. ZSS
W Klubie Laguna w Ropczycach odbył się VII Podkarpacki Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych. Na podium nie zabrakło zawodników z Dębicy, a na tym najwyższym stanęli Kaja Zbylut i Piotr Świątek.


Organizatorem tego przedsięwzięcia byli:  Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy, Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Klub "DRAGON" Olimpiad Specjalnych, Powiat Dębicki, Gmina Dębica, GOSIR w Pustkowie.
Głównym założeniem turnieju jest popularyzacja bowlingu jako dyscypliny dla osób  niepełnosprawnych intelektualnie oraz wyłonienie zwycięzców do zawodów ogólnopolskich. W zawodach wzięło udział 12 drużyn z województwa podkarpackiego: SOSW Mielec, SOSW Strzyżów, SOSW Jarosław, SOSW Przemyśl, SOSW Ropczyce, ZSS Tarnobrzeg, ZSS Stalowa Wola, , PSONI Mielec, SOSW Krosna, SOSW Lubaczów, Iskra Mielec, ZSS Dębica. Rozgrywki Turnieju bowlingowego prowadzone były w kategorii kobiet, które podzielone były na 6 grup sprawnościowych. Natomiast w kategorii mężczyzn ustalono 10 grup sprawnościowych. Spotkania toczyły się na czterech torach bowlingowych. Wszystkie placówki uczestniczące w zawodach otrzymały cenne nagrody rzeczowe, a najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach uhonorowano medalami.
W kategorii kobiet nasze zawodniczki bardzo dobrze się zaprezentowały zajmując:    
Grupa I – III miejsce Weronika Czerepak ZSS Dębica,
Grupa II – I miejsce Kaja Zbylut ZSS Dębicy, III miejsce Jagoda Jakubek ZSS Dębica, 

W kategorii mężczyzn również dobre wyniki uzyskali nasi zawodnicy:
Grupa I – III Jurkowski Kamil ZSS Dębica
Grupa II – I miejsce Świątek Piotr ZSS Dębica
Grupa III – Maziarka Jarosław ZSS Dębica - II miejsce
Grupa V – III miejsce Bartosz Lada.
Sponsorami zawodów byli : Firma UNIDEX, Firma O.B.A. sp. z.o.o, UPM Service, piekarnia Adam Ciszek, Club Laguna.
Zawody przygotowali i przeprowadzili nauczyciele Zespołu Szkól Specjalnych w Dębicy Pan Marek Kramarz, Zbigniew Rajnfus, Łukasz Drąg i Urszula Burkart, J. Parys i M. szerszeń.
- Serdecznie dziękujemy za pomoc  przy organizacji turnieju wszystkim darczyńcom i współorganizatorom.

Informacja Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy

 

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe