Memoriał Pływacki im. Jana Pawła II

  • 03.04.2018, 16:57 (aktualizacja 03.04.2018, 19:59)
  • Admin Admin
Memoriał Pływacki im. Jana Pawła II Fragment plakatu; całość zobacz niżej
W niedzielę 8 kwietnia br. będziemy obchodzić XIII rocznicę śmierci Papieża Polaka Jana Pawła II. Z tej okazji Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, Urząd Gminy Dębica, Starostwo Powiatowe w Dębicy, Klub Sportowy „CHEMIK” Pustków oraz Firma Sparta-Mielec organizują IV Memoriał Pływacki im. Jana Pawła II w XIII Rocznicę Śmierci, który w tym dniu odbędzie się na Kompleksie Basenów „NEMO” w Pustkowie-Osiedlu.

Po raz czwarty na terenie Gminy Dębica będzie można uczestniczyć w takiej formie upamiętnienia życia i pontyfikatu Jana Pawła II. Uczestnicy Memoriału będą mierzyć się z dystansem 26 km 516 metrów. Ma on ścisły związek z czasem trwania pontyfikatu Jana Pawła II wynoszącym 26 lat 5 miesięcy i 16 dni. W tym szczególnym dniu każdy będzie mógł przyczynić się do pokonania tego dystansu.
W tym roku wszystkie osoby biorące udział w IV Memoriale mogą liczyć na wiele cennych pamiątek. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy certyfikat z obrazkiemśw. Jana Pawła II, a dla najwytrwalszych pływaków przygotowano specjalne monety okolicznościowe oraz medale z wizerunkiem Jana Pawła II. Ponadto na tą okazję dla wszystkich osób zostaną przygotowane pyszne papieskie kremówki.
Oficjalne rozpoczęcie IV Memoriału wraz ze startem sztafety honorowej i odśpiewaniem „Barki” nastąpi o godzinie 1501, natomiast o godzinie 2137 wszyscy zgromadzeni uczczą śmierć Papieża minutą ciszy po której nastąpi zakończenie IV Memoriału.
Udział w Memoriale jest bezpłatny.
 

Informacja Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji

Admin Admin

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe