36 pseudokibiców odpowie za zakłócenie porządku w trakcie meczu

  • 04.04.2018, 13:13 (aktualizacja 04.04.2018, 14:45)
  • Admin Admin
36 pseudokibiców odpowie za zakłócenie porządku w trakcie meczu Także na dębickim stadionie dochodziło do podobnych ekscesów, jak w Przemyślu. Fot. archiwum OL
Policjanci skierowali wobec 36 chuliganów wnioski o ukaranie do sądu. Będą odpowiadać za naruszenie porządku publicznego podczas meczu piłki nożnej. Do incydentów doszło podczas wrześniowego spotkania pomiędzy drużynami MKS Polonia Przemyśl a Wisłoką Dębica.

Mecz pomiędzy drużynami MKS Polonia Przemyśl, a Wisłoka Dębica odbywał się 16 września 2017 r. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy, w sektorze zajmowanym przez kibiców MKS Polonia doszło do pierwszego incydentu. Odpalono race świetlne i dymne. Na początku drugiej połowy spotkania kibice wyłamali ogrodzenie i wtargnęli na murawę boiska. Mecz został przerwany na kilka minut, po czym kibice wrócili do swego sektora. Tym zachowaniem uczestnicy meczu dopuścili się zakłócenia porządku. Na płytę stadionu wprowadzono siły policyjne.
Policjanci analizowali nagrania, na których zarejestrowano incydenty. Rozpoznali 36 pseudokibiców, którzy zakłócili porządek prawny podczas imprezy. Pod koniec marca, do Sądu Rejonowego w Przemyślu funkcjonariusze skierowali wnioski o ukaranie. Chuligani będą odpowiadać za odpalenie rac świetlnych oraz wtargnięcie na płytę i murawę boiska. Policjanci ustalili, że w grupie kibiców było dwóch nieletnich, ich sprawa trafiła do sądu rodzinnego. Wciąż trwają czynności zmierzające do ustalenia tożsamości pozostałych sprawców. Sprawa ma charakter rozwojowy.
Dlatego też  przemyska Policja przypomina i apeluje!
Ustawa sankcjonuje niewykonanie polecenia porządkowego podczas imprezy - grozi za to ograniczenie wolności albo grzywna nie niższa niż 2 tys. zł.
Za prowokowanie do bójek i rozbojów podczas meczu grozi grzywna albo ograniczenie wolności.
Ustawa zabrania wnoszenia na imprezę masową, w tym na mecz, broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów, materiałów wybuchowych, wyrobów pirotechnicznych, materiałów pożarowo niebezpiecznych, napojów alkoholowych, środków odurzających lub substancji psychotropowych. Za wniesienie lub posiadanie na imprezie masowej broni, wyrobów pirotechnicznych, materiałów pożarowo niebezpiecznych lub innych niebezpiecznych przedmiotów lub materiałów wybuchowych, grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo kara więzienia od 3 miesięcy do 5 lat.
Podobne sankcje, w tym maksymalnie 3 lata więzienia, są za wdarcie się na teren, gdzie jest rozgrywany mecz piłki nożnej. Za rzucanie przedmiotów mogących stanowić zagrożenie dla życia, zdrowia lub bezpieczeństwa innych osób albo za równie niebezpieczne zakłócanie przebiegu meczu grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo więzienia do 2 lat.
Gdy sprawca tych czynów zakrywa twarz, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Z karą musi się liczyć również ten, kto nie dopuszcza się innych przestępstw, a jedynie zakrywa twarz podczas masowej imprezy sportowej - grozi za to ograniczenie wolności albo grzywna nie niższa niż 2 tys. zł.
Identyczna sankcja jest przewidziana za wniesienie alkoholu na stadion czy boisko.W razie kary za przestępstwo podczas meczu piłki nożnej grozi zakaz stadionowy na okres od 2 do 6 lat.

mf

www.podkarpacka.policja.gov.pl

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kibic
kibic 15.04.2018, 10:52
Grzywna w wysokości conajmniej 40 tysięcy od osoby przyznawana regularnie za wtargnięcie na boisko powinna być adekwatna. Krzywdy wielkiej nie zrobi, podobnie jak wbiegnięcie na boisko, a paru bezmózgów z trybun ubędzie. I może będzie można spokojnie pójść na mecz
kibic
kibic 14.04.2018, 17:04
Już w ubiegłym roku proponowałem rozwiązanie przez miasto obu klubów piłkarskich i stworzenie jednego wzorcowego na bazie ich majątku. Co to za kluby ? co to za kibice ? że strach na mecz iść samemu a z dzieckiem to już w ogóle. A "kibicom" w maskach oczywiście pasztetowa na plecy ! Na razie miasto nie powinno na to badziewie dawać nawet złamanego grosza.
Kibic 1908 Wisłoka
Kibic 1908 Wisłoka 14.04.2018, 23:45
Kibic - Rozwiązać to sobie możesz buty.
Śmiechu warty jest twój wpis.
Dwie klasy różnicy powinno być pomiędzy Wisłoką a Igloopolem i w mieście będzie spokój, oczywiście to KSW powinien grac dwie klasy wyżej.
Największe zamieszanie i awantury są jak grają w jednej lidze.
Teraz pomyśl klub Wisłoka funkcjonuje 110 lat, tworzy historie miasta, kibice i piłkarze walczyli o Polskę w pierwszej i drugiej wojnie światowej, krok po kroku klub ma sukcesy, piłka w Dębicy rozwija się dzięki Wisłoce, awanse aż do 2 ligi w pucharach Polski dochodzi bardzo wysoko, rywalizuje z najlepszymi i tworzymy piękną historie i .i i i i nagle trzeba rozwiązać klub bo pojawił się konkurent za torów???
Zdrowy na rozumku jesteś?
Wincenty
Wincenty 16.04.2018, 23:10
Kibic- to TY jesteś nie poważny gość!!! Dam ci przykład na twoją głupotę o rozwiązaniu klubu. .... ... . . ..To jak by całą chlubną historie Polski za czasów Polskich Królów Piastów , Jagielońską wyrzucić do kosza, bo tera my PRL - jesteśmy tą siłą przewodnią to my budujemy prawdziwą Polskę ????? Teraz przykład sportowy. To tak jak by rozwiązać Wisłę Kraków ponad 100 letni klub z wielką tradycją , bo jest Hutnik Kraków - komunistyczny klub, który dorwał sponsora na ekstra klasę, hahahaha i tylko ta Wisła przeszkadza trzeba rozwiązać ten klub ?
1908
1908 17.04.2018, 07:18
Wisłoka to matka wszystkich klubów, to korzeń który ma 110 lat, trzeba pielęgnować i dbać by służył następnym pokoleniom
ZezowatyKaeS
ZezowatyKaeS 16.04.2018, 22:39
Największe to macie kompleksy.
witek
witek 16.04.2018, 16:24
100% racja
Jan
Jan 09.04.2018, 08:18
Profesor Jan Miodek - kibic piłki nożnej , Śląsk Wrocław . Jan Paweł II -kibic sympatyk Crakovi Kraków .Podałem do przykładu dwa nazwiska, z wyżyn społecznych którzy kibicują piłce nożnej, takich jest setki tysięcy.
Baba jaga bredzisz i biadolisz, nie rób obciachu o tezach społecznych
Dddddddd
Dddddddd 06.04.2018, 06:10
Do "ktos" przyjdz i zobacz ile ludzi przychodzi na mecze z dziecmi ale kazdy znajdzie jakies wytlumaczenie aby tylko nie isc na mecz
ktos
ktos 05.04.2018, 07:04
Jacy to kibice? Banda zloczyncow nic więcej. Czlowiek poszedłby chętnie na jedna z rozrywek w miescie nawet z dzieckiem żeby czyms je zainteresować no ale gdzie pojdzie na mecz gdzie tyle choloty? Wiekszy wpływ do kasy klubu mieliby wlasnie tacy normalni ludzie którzy zostawialiby pieniądze na hot dogi dla dzieci i inne atrakcje niż banda która demoluje stadion a potem propaguje akcje w stylu ratujmy Wisłoke...
Baba Jaga
Baba Jaga 04.04.2018, 23:03
Jak mawiała moja babcia- piłka nożna to sport dla nizin społecznych. Szczera prawda.
SKoldI
SKoldI 04.04.2018, 22:21
Z tresci nie wynika aby debiccy kibice brali udzial w opisanych zdarzeniach. Mecz nie byl imprezą masową. Prowadzona byla transmisja live, gdzie slychac wyraznie ze kierownik przemyskiego klubu nie zglasza zadnego naruszenia prawa, zniszczen dokonanych na obiekcie. Policja moze znalezc sie na murawie stadionu - obiekcie na wyrazne zadanie organizatora.
marcin
marcin 04.04.2018, 19:08
oj tam, pochodzą na nadgodziny w TC i szybko odrobią :)
kibic
kibic 04.04.2018, 15:39
ukarac bez litosci !!! moze cos ich to nauczy !

Pozostałe