Wystawa: Beata Bigaj - malarstwo

  • 05.04.2018, 15:52 (aktualizacja 05.04.2018, 21:17)
  • Admin Admin
Wystawa: Beata Bigaj - malarstwo Fragment plakatu (całość patrz niżej)
Galeria Sztuki zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Beaty Bigaj zatytułowanej „Dzień początku i dzień końca”. Wernisaż odbędzie się 13 kwietnia o godz.19. Prace będzie można zobaczyć do 6 maja.

Beata Bigaj
Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (dyplom w Pracowni Litografii w 1997 r.). W 2012 roku uzyskała stopień doktora habilitowanego sztuk plastycznych w dyscyplinie sztuki piękne na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Pracuje w Akademii Ignatianum w Krakowie, w której kieruje Katedrą Estetyki i Wiedzy o Sztuce.
Zajmuje się malarstwem i grafiką. Swoje prace prezentowała na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych, w Polsce i za granicą. Jej obrazy znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Frissiras Museum w Atenach.
Członkini Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Focus-Europa. Współtworzyła Stowarzyszenie Artystów Kontrapost.
Stypendystka fundacji The Elizabeth Greenshields Foundation (1994 r.). Laureatka stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska w 2008 roku oraz Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2017 roku.

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe