Wtorek, 23.10.2018, imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

Akt wmurowany - będzie praca w strefie

  • 6.04.2018, 14:21 (aktualizacja 09.04.2018 21:12)
Akt wmurowany - będzie praca w strefie Grzegorz Król / Wmurowania aktu dokonał m.in. Piotr Król, dyrektor zakładu w Pustkowie.
Kolejna firma rozpocznie działalność w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Mielec - Podstrefa Ekonomiczna w Pustkowie Strachowie. Zatrudnienie ma tam znaleźć blisko siedemset osób.

W piątkowe popołudnie do Pustkowa Strachowa przyjechali samorządowcy różnych szczebli, jak również przedstawiciele SSE Mielec oraz prezes zarządu firmy Makdor Maciej Kowalik. Po krótkich przemówieniach, trwająca budowę zakładu poświęcił ks. Adam Basista, proboszcz parafii św. Józefa Rzemieślnika w Pustkowie. W tym dniu nastąpiło również podpisane aktu erekcyjnego, który następnie został uroczyście wmurowany w jedną ze ścian zakładu. Dyrektorem w Pustkowie będzie Piotr Król, który do niedawna pełnił funkcję dyrektora Wydziału Rozwoju, Inwestycji i Zamówień Publicznych w Starostwie Powiatowym w Dębicy.

Firma Makdor jest firmą rodzinną, działającą od 1990 roku. Powstała z przekształcenia innej firmy o nazwie Botes. Jej siedzibą są Mazańcowice koło Bielska-Białej. Jak czytam na ich stronie internetowej na przestrzeni minionych 25 lat byli obecni w różnych obszarach działalności gospodarczej, ale w końcowym efekcie głównym obszarem działania stała się produkcja taśm opakowaniowych z poliestru. Są jedynym w regionie śląskim producentem taśm PET, z tak bogatym asortymentem i jednocześnie największym w południowo-wschodniej części Polski. Obecnie mają dwie linie, które pozwalają na produkcję pełnego asortymentu taśm PET w wymiarach od 9 do 19 mm szerokości i od 0,50 do 1,27 mm grubości. Produkują taśmy w kolorze przede wszystkim niebieskim, ale mają także możliwość produkcji tych zielonych i czarnych. Nowością na rynku Polskim jest produkcja taśm PET w kolorze niebieskim.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Malkontent
Malkontent 8.04.2018, 21:27
Pozostało jeszcze parę kolorów taśm /mogę zaproponować/ do zagospodarowania,bo godne zarobki dla pracowników zapewnione
Zawiedziony
Zawiedziony 7.04.2018, 11:11
Szkoda, że pani poseł nie było. A mogła zajechać z nowym szefem PO w powiecie swoim konwojem wstydu...
Prowokator
Prowokator 6.04.2018, 20:58
Kolejny z serii sukcesów PIS-u! Gratulujemy!!!

Pozostałe