Finał mistrzostw Polski za nami. Legionovia ze złotem!

  • 09.04.2018, 20:33 (aktualizacja 09.04.2018, 20:46)
  • Grzegorz Król
Finał mistrzostw Polski za nami. Legionovia ze złotem!
Od 4 do 8 kwietnia 2018 roku w Dębicy rozegrany został turniej finałowy mistrzostw Polski juniorek w piłce siatkowej. Dzięki staraniom burmistrza Mariusza Szewczyka to właśnie Dębica oraz obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zostały wybrane przez Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Podkarpacki Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej na gospodarza finału. Duży wpływ na taką decyzję miało perfekcyjne w ocenie PZPS zorganizowane mistrzostw Polski w ubiegłym roku.

O medale walczyło osiem najlepszych drużyn w kraju. Tytułu wywalczony przed rokiem obroniła drużyna LTS Legionovia Legionowo. Kolejne miejsca zajęły drużyny: Impel Wrocław, SMS Police, MKS SAN-Pajda Jarosław, KS Energetyk Poznań, Budowlani Łódź SSA, UKS Szóstka Mielec i UKS Chemik Olsztyn. MVP turnieju została złota medalistka Zuzanna Górecka. 
Nie zabrakło wielkich sportowych emocji. Dzięki licznie przybyłym kibicom na trybunach było naprawdę gorąco. Przez 5 dni turnieju halę MOSiR odwiedziło kilka tysięcy osób. Ceremonię medalową oprócz władz lokalnych uświetnili między innymi Jacek Kasprzyk - prezes PZPS, Robert Dworak - prezes Podkarpackiego Okręgu PZPS, Jerzy Cypryś - przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz Edward Brzostowski - były wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Podczas uroczystego zakończenia prezes PZPS Jacek Kasprzyk podziękował władzom miasta za kolejne znakomicie zorganizowane mistrzostwa i wyraził nadzieję na dalszą współpracę. Z kolei burmistrz Mariusz Szewczyk złożył na ręce prezesa podziękowania za zaufanie i wybór Dębicy na miejsce mistrzostw oraz pogratulował jubileuszu 90-lecia istnienia Polskiej Siatkówki.

- Pragnę serdecznie podziękować za dotychczasową współpracę z naszym miastem i wspieranie przedsięwzięć mających na celu promocję sportu w Dębicy - mówił Mariusz Szewczyk.

Specjalne podziękowania skierował w stronę trzech zawodniczek z drużyny Szóstka Mielec: Zuzanny Kantor, Aleksandry Kryckiej oraz Alicji Węgrzyn, które pochodzą z Dębicy i w trakcie zawodów godnie reprezentowały miasto. Podczas każdego meczu turnieju na parkiecie obecni byli młodzi siatkarze z Uczniowskiego Klubu Sportowego Kępa, którzy pomagali w czasie rozgrywek, między innymi podając piłki. Barwną oprawą mistrzostw byli z kolei członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Igloopolanie, którzy towarzyszyli drużynom w trakcie ich prezentacji oraz pomagali podczas wręczania pucharów. Mecze finałowe uświetnione były występami utytułowanych Cheerleaderek Power Girlsze ze Studia Tańca Honorata z Tarnowa.

Turniej w Dębicy po raz kolejny przyciągnął tłumy kibiców. Ambasadorami czempionatu zostali Rafał Buszek i Krzysztof Ignaczak. Utytułowany libero, poprowadził też krótką lekcję siatkówki dla dębickich kadetek. Wszystko po to, by zachęcić coraz szersze grono młodzieży do uprawiania sportu.

– Taka jest nasza rola, by swoją skromną osobą, promować i pokazywać piłkę siatkową coraz większej liczbie osób. Chcemy, żeby nasza ukochana dyscyplina była bliska młodzieży, bo to właśnie młodzi siatkarze i siatkarki w przyszłości zasilą szeregi reprezentacji – powiedział w trakcie konferencji prasowej Krzysztof Ignaczak.

- Największą radość sprawiło mi tak liczne zainteresowanie mieszkańców, a w szczególności młodzieży. Każda forma zachęty do uprawiania sportu w dzisiejszych skomputeryzowanych czasach warta jest wysiłku - mówi z kolei dyrektor MOSiR Marta Pawełko-Tokarz.

Źródło: MOSiR 

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
fryzjerka
fryzjerka 10.04.2018, 12:50
Proszę pisza ze sie nic nie dzieje . Gratulacje za zorganizowanie takiej imprezy . Ciekawe czym się może pochwalić dyrektor Gminny pan Lipa ;) pewnie wiejska imprezą na fejsie lub hepeningiem
popis
popis 10.04.2018, 06:18
Prosze dzieje sie w Debicy duzo i nikt nie miesza sportu z polityka. Sport to nie polityka i nie lansik panie l. widac komu zalezy na sporcie a komu na wylansowaniu wlasnej osoby

Pozostałe