Komu Żagle Kultury? Miasto czeka na zgłoszenia

  • 11.04.2018, 11:58
  • Admin Admin
Komu Żagle Kultury? Miasto czeka na zgłoszenia W 2016 roku pierwsze Żagle Kultury otrzymała Miejska Orkiestra Dęta.
W 2016 roku Żagle Kultury otrzymała Miejska Orkiestra Dęta. Rok później Paweł Adamek i Zespół Pieśni i Tańca Igloopolanie. W tym roku nagroda burmistrza przyznana zostanie w ostatni weekend maja podczas Dni Dębicy. Kandydatów do niej można zgłaszać do 4 maja.

Żagle Kultury to nagroda za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury lub całokształt działalności. Przyznawana jest twórcom, animatorom, artystom, pracownikom dębickich instytucji kultury lub organizacjom, których siedziba znajduje się w Dębicy.
Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać: burmistrz, instytucje kultury, placówki oświatowe, Komisja Sportu i Kultury Rady Miejskiej, związki twórcze, stowarzyszenia kulturalne i społeczne, fundacje i organizacje pozarządowe, przedstawiciele środowisk twórczych i organizatorzy instytucji kultury.
Regulamin przyznawania Żagli Kultury wraz z wnioskiem można pobrać ze strony internetowej Urzędu Miejskiego, pod adresem: www.debica.pl. Wniosek powinien zawierać: dane osobowe kandydata (kandydatów) do nagrody lub nazwę podmiotu i jego adres, a także informacje dotyczące całokształtu dotychczasowej działalności (dotyczy nagród za całokształt) lub informacje dotyczące szczególnych osiągnięć w roku ubiegłym (dotyczy nagród za rok poprzedni). Należy też dołączyć uzasadnienie wniosku zawierające wskazanie miejskiego, regionalnego, ogólnokrajowego bądź międzynarodowego charakteru działalności lub osiągnięć oraz ich znaczenie dla kultury, opis osiągnięć wraz z podaniem źródła.
Wnioski należy składać do 4 maja w Wydziale Promocji Urzędu Miejskiego w Dębicy.
Więcej informacji uzyskać można w tym właśnie wydziale dzwoniąc pod nr tel.: 14 683 82 39 lub 14 683 82 33.

tra
Obserwator Lokalny nr 13/2018

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe