Eko-lekcje w Szkole Podstawowej nr 3

  • 24.04.2018, 13:14
  • Admin Admin
Eko-lekcje w Szkole Podstawowej nr 3 Tikkurila Polska
Tikkurila od kilku lat organizuje w dębickich szkołach eko-lekcje, czyli spotkania poświęcone zagadnieniom ekologicznym. W tym roku do udziału w programie firma zaprosiła uczniów klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy.

Podczas interaktywnych zajęć dzieci uczyły się m.in. jak mogą osobiście dbać o środowisko naturalne, jak segreguje się śmieci, w jaki sposób wykorzystać makulaturę czy też, jaka jest różnica między reklamówką, a ekotorbą. Na koniec zajęć każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy ”Dyplom młodego ekologa” oraz kolorową ulotkę-instrukcję, jak być eko, przygotowaną specjalnie na zajęcia, a najbardziej aktywni zostali nagrodzeni. 
Eko-spotkania są jednym z działań firmy Tikkurila na rzecz budowania świadomości ekologicznej, realizowanych w ramach strategii CSR. Od początku programu w zajęciach wzięło udział ponad 1000 dzieci z dębickich szkół. Merytorycznego wsparcia firmie Tikkurila udziela Branżowa Organizacja Odzysku, z którą Tikkurila od lat współpracuje także w zakresie odzysku i recyklingu odpadów opakowaniowych. 
„Poprzez takie działania chcemy zwrócić uwagę na potrzebę dbania o otoczenie” – komentuje Magdalena Olszewska, kierownik ds. komunikacji korporacyjnej i PR w Tikkurila. „Uczestniczymy  także w innych międzynarodowych projektach, t.j. Godzina Ziemi, bierzemy udział w różnych spotkaniach i prelekcjach, podczas których prezentujemy doświadczenia firmy Tikkurila w zakresie ochrony środowiska, a od kilku lat, we współpracy z Nadleśnictwem Dębica, prowadzimy akcję “Bądź odpowiedzialny w naturze - posadź drzewo z Tikkurila!”, w ramach której wspólnie z pracownikami i wolontariuszami posadziliśmy już 20 tysięcy drzew” – mówi Magdalena Olszewska. „Korzystając z okazji chciałabym serdecznie podziękować dyrekcji oraz kadrze nauczycielskiej SP nr 3 w Dębicy za ciepłe przyjęcie i pomoc w organizacji eko-lekcji, a uczniom za zaangażowanie i aktywność”- dodaje Magdalena Olszewska.

Informacja Tikkurila Polska SA

Admin Admin

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe