Ronda dwa i chodniki

  • 25.04.2018, 09:40
  • Admin Admin
Ronda dwa i chodniki
Roboty ruszyły jak z przysłowiowego bicza strzelił. Wykonawca - Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe, chyba na dobre przejął się terminem i chce, byśmy nowym łącznikiem od autostrady do Dębicy jeździli już we wrześniu.

- Myślę, że tak będzie - Jacek Drobot, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych nie widzi zagrożeń dla tego terminu.
Przy okazji pytam, jak będą wyglądały skrzyżowania z drogami, które już są. W Straszęcinie powstanie rondo, jakieś 50-100 metrów na wschód od obecnej drogi Dębica - Czarna, przed mostem na Grabiniance.
- Będzie 3-wlotowe - informuje dyrektor Drobot.
Cztery zjazdy będą na rondzie - skrzyżowaniu z drogą Dębica - Wiewiórka, także przy wlotach na autostradę i łącznik.
W Zawierzbiu będzie kolejne, już tradycyjne skrzyżowanie, z gminną drogą, łącząca tę wieś z Małą Wolą. Jezdnia łącznika ma mieć 7 metrów szerokości, do tego dojdzie po 1,5 metra chodnika z obu stron, po południowej będzie to także ścieżka rowerowa. Wraz z oświetleniem, odwodnieniem cały pas drogowy to ok. 30 m.
W podobny sposób przebudowany zostanie fragment obecnej powiatowej drogi, łączącej autostradę z ul. Kościuszki w Dębicy. Ale tylko na odcinku do granic Zawierzbia. Będzie szersza, po obu stronach powstaną chodniki. Wszystko jest już zresztą wytyczone, trwają roboty ziemne.
Powstanie łącznika i przebudowa drogi przez Zawierzbie prowadzone są w ramach tej samej inwestycji. Jak już informowaliśmy, rozpoczęła się ona trzy tygodnie temu. Koszt to 22 mln zł, z wykupem działek. Inwestorem jest powiat dębicki, ale całość współfinansowana jest z pieniędzy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.
Drugim etapem ma być budowa nowego mostu na Wisłoce, łączącej Straszęcin z ul. 1 Maja. Oferty w przetargu na jego budowę rozpoczynają się od kwoty 28 mln zł.
Trzecim, ostatnim etapem jest budowa kolejnego mostu, łączącego Zawierzbie z ul. Kościuszki, ale ten jest dopiero projektowany.

(iw)
Obserwator Lokalny nr 16/2018

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszaniec miasta
mieszaniec miasta 05.06.2018, 23:20
No. Mie tesz ulice poprawić trza!
xyz
xyz 05.05.2018, 09:12
Wybory się zbliżają mydlenie ludziom oczu się zaczyna,wszystko po publikę"WYBORCY NIE DAJCIE SOBIE MYDLIĆ OCZU"xyz
mieszkaniec Kawęczyńskiej
mieszkaniec Kawęczyńskiej 28.04.2018, 06:36
Kiedy zrobicie chodnik na ul.Kawęczyńskiej strach tą ulicą iść ,ludzie starsi nie mają samochodów , chodzą i boją się każdego dnia ,bo ile było już przypadków że musieli uciekać do rowu ,to jest nie wiarygodne żeby nikt się tym nie zainteresował .
Mieszkaniec Wilhelma Macha
Mieszkaniec Wilhelma Macha 27.04.2018, 14:13
Witam
Kiedy bedzie remontowana polna droga Wilhelma Macha bo woła o pomste do nieba
Ratujcie
droga
droga 27.04.2018, 17:46
Wtedy jak przestawicie ogrodzenia działek na zgodne z prawem?
Zawiedziony
Zawiedziony 26.04.2018, 15:53
A kiedy remont starego odcinka ulicy Mościckiego na Puszkina nowy asfalt a to mało uczęszczania ulica i ślepa w dodatku coś tu jest nietak panowie decydenci pozdrawiam

Pozostałe