Od dzisiaj zakaz wchodzenia do lasu

  • 04.05.2018, 13:26
  • Admin Admin
Od dzisiaj zakaz wchodzenia do lasu
Jak informuje Nadleśnictwo Dębica od dzisiaj 4 maja do niedzieli 6 maja obowiązuje zakaz wstępu na tereny leśne w miejscowościach: Gołęczyna, Jaworze Dolne, Połomia (gmina Pilzno) oraz Przeryty Bór (Gmina Czarna). Rano zostały tam przeprowadzone zabiegi lotniczego zwalczania szkodników. Zostaną powtórzone wieczorem, w godz. 17:30 - 20:00. 

W lasach Przerytego Boru zwalczana jest osnuja gwiaździsta (Acantholyda posticalis) na terenie lasów prywatnych przy użyciu środka chemicznego DIMILIN 480 SC. Okres karencji: runo leśne – 24 godziny.
W Gołęczynie, Jaworzu Dolnym i Połomii zwalczane są chrabąszcze (Melolontha sp.) na terenie lasów prywatnych i państwowych przy użyciu środka chemicznego MOSPILAN 20 SP. Okres karencji: ludzie i zwierzęta – 24 godziny, pszczoły – nie dotyczy.
Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 14 670 48 28.
W związku z powyższym Nadleśnictwo Dębica zwraca się z prośbą o przestrzeganie zakazu wstępu do lasu na terenach, na których będzie prowadzony zabieg chemiczny w dniach 4 - 6 maja włącznie.

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe