Karpacki Wyścig Kurierów dla Amatorów - zdjęcia i wyniki

  • 05.05.2018, 23:03 (aktualizacja 05.05.2018, 23:10)
  • Grzegorz Król
Karpacki Wyścig Kurierów dla Amatorów - zdjęcia i wyniki Fot. Grzegorz Król
Dwie 28-kilometrowe pętle mieli do pokonania zawodnicy 1. edycji Karpackiego Wyścigu Kurierów dla Amatorów. W piątek ścigali się na drogach Pogórskiej Woli.

Start honorowy z pilźnieńskiego Rynku miał miejsce punktualnie o godz. 12. Zawodnicy przejechali krótki odcinek, pod bazę Omegi Pilzno w Mokrzcu. Tam czekało na nich prawdziwe ściganie ze startu ostrego, drogami prowadzącymi m.in. przez Dobrków, Gorzejową, Jaworze Dolne, przez górę Magę do Mokrzca. Wyścig tego dnia był znacznie bardziej wymagający od tego w Pogórskiej Woli. Podjazdy na Magę czy górę św. Grzegorza w Gorzejowej dały się mocno we znaki uczestnikom. Do tego pogoda w sobotnie popołudnie sprawiała, że wyścig był naprawdę był trudny. Na szczęście wiał lekki wiatr, który chłodził w trakcie zjazdów.

Tuż po starcie w Mokrzcu, po przejechaniu kilku kilometrów uczestnicy zaczęli pierwszą z czterech premii górskich. To było miejsce, w którym grupa mocno się podzieliła. Na prowadzenie wysunęli się Konrad Gąsiorowski, Daniel Augustyn, Tomasz Niedźwiedzki, Paweł Lempart, Wojciech Pasowicz, a także lider klasyfikacji generalnej Lotto Grzegorz Warchoł. Druga pętla sprawiła, że podzieliła się także czołówka. W trakcie wjazdu na Magę mocno zaatakował Grzegorz Warchoł, który mijając wieżę na szczycie góry miał pół minuty przewagi nad drugim Pawłem Lampartem i trzecim Danielem Augustynem i aż minutę nad Wojciechem Pasowiczem.

O wielkim pechu może mówić Wojciech Pasowicz, który na Madze miał jeszcze szanse na podium, niestety tuż po minięciu górskiej premii zaliczył upadek. Na szczęście nic poważnego się nie stało, ale tym samym stracił 4. miejsce.

Samotnie linię mety przekroczył Grzegorz Warchoł, odnosząc drugie zwycięstwo, dzięki czemu utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej Lotto. Drugi finiszował Daniel Augustyn, tracąc do lidera trochę ponad 30 sekund, a trzeci był Paweł Lampart, który dojechał ze stratą 41 sekund do Warchoła.

Pierwszego dnia 1. edycji Karpackiego Wyścigu Kurierów Dla Amatorów zawodnicy walczyli w jeździe indywidualnej na czas. Trasa miała długość 5 km. Wyniki przedstawiały się następująco: Zwycięzca etapu: Grzegorz Warchoł (Niestowarzyszony), lider klasyfikacji generalnej Lotto: Grzegorz Warchoł (Niestowarzyszony), lider klasyfikacji punktowej Gaz System: Daniel Augustyn (Tanieodzywki.pl Cycling Team), lider klasyfikacji górskiej CCC: Daniel Augustyn (Tanieodzywki.pl Cycling Team).

Z kolei 3 maja, w tarnowskich Mościcach, zakończyła się 35. Edycja Karpackiego Wyścigu Kurierów. Jest to obecnie jeden z najważniejszych wyścigów kolarskich dla zawodników do lat 23, jakie organizowane są w Europie. Prowadzi z Węgier do Polski. Ostatni, 170-kilometrowy, górki odcinek Tuchów-Tarnów wygrał Mattia Bais (Cycling Team Friuli), natomiast w klasyfikacji generalnej zwyciężył  Filip Maciejuk (Reprezentacja Polski). Rajd upamiętnia kurierów Polskiego Państwa Podziemnego.

O wyścigu przeczytacie Państwo także w najbliższym wydaniu Obserwatora Lokalnego, który do sprzedaży trafi we wtorek, 8 maja. Zachęcamy do lektury

Grzegorz Król

Zdjęcia (39)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe