Jacek Sroka w dębickiej Galerii Sztuki! Wystawa od piątku

  • 07.05.2018, 09:27 (aktualizacja 07.05.2018, 09:39)
  • Admin Admin
Jacek Sroka w dębickiej Galerii Sztuki! Wystawa od piątku Fragment plakatu z pracą Jacka Sroki; całośc patrz niżej
Na nową wystawę zaprasza Galeria Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury. I to na wystawę wyjątkową, bo swoje prace: obrazy, rysunki, grafiki pokaże wybitny krakowski artysta Jacek Sroka.

Jest on absolwentem Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Laureat m.in. Grand Prix Biennale Grafiki w Vaasa i Grand Prix Biennale Grafiki w Seulu. W 2008 roku retrospektywna wystawa jego prac odbyła się w Muzeum Narodowym w Krakowie. Znajdują się one w kolekcjach muzealnych także: Muzeum Okręgowego im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Biblioteki Jagiellońskiej, Metropolitan Museum w Nowym Jorku, National Gallery of Art w Waszyngtonie, Graphische Sammlung Albertina w Wiedniu, Cabinet des Estampes, Bibliotheque Nationale de France w Paryżu, Utsunomiya Museum of Art w Utsunomiya w Japonii.
Często w jego pełnych ekspresji pracach ważne są metafora i groteska, co będzie można zobaczyć już w tym tygodniu w Dębicy.
Wernisaż wystawy Jacka Sroki odbędzie się w piątek 11 maja br. o godz. 19:00 w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Akademickiej 8.
Galeria czynna jest codziennie: od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 17:00, w soboty od 10:00 do 14:00, w niedziele od 13:00 do 17:00.

Admin Admin

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe