Zaproszenie na Noc Muzeów

  • 08.05.2018, 13:27
  • Admin Admin
Zaproszenie na Noc Muzeów Fragment plakatu (całość patrz niżej)
Warto zarezerwować sobie wieczór w piątek 18 maja. Na Noc Muzeów zaprasza Ekspozycja Historyczno-Dydaktyczna przy Górze Śmierci w Pustkowie Osiedlu, w godzinach 18:00 - 24:00.

Ekspozycja Historyczno-Dydaktyczna przy Górze Śmierci działająca w strukturach Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica udostępni wówczas oglądającym swoje wnętrza całkowicie za darmo.
Noc Muzeów rozpocznie się o godz. 18:00 spotkaniem autorskim z Janem Szuro - autorem książki "I tak będę żył. Rozmowy z tatą Stanisławem Szuro wiecznym optymistą, żołnierzem niezłomnym." W czasie tego spotkania odbędzie się promocja książki, czytanie fragmentów oraz rozmowy z jej głównym bohaterem - panem Stanisławem Szuro, byłym więźniem obozu pracy przymusowej w Pustkowie.
Nocy Muzeów towarzyszyć będą wystawy czasowe:
- „Ucieczki więźniów z obozu” - wystawa Ekspozycji Historyczno-Dydaktyczną przy Górze Śmierci (prezentowana będzie do kwietnia 2019 r.);
- „Polacy ratujący Żydów w czasie II wojny światowej” - wystawa plenerowa Oddziału IPN w Rzeszowie (prezentowana będzie do sierpnia 2018 r.);
-  Zdjęcia poligonu Waffen SS „Truppenübungsplatz Heidelager” i okolic z kolekcji pana Mirosława Kusibaba (prezentowana będzie tylko w Noc Muzeów).

 

 

Admin Admin

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe