Wtorek, 23.10.2018, imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

To może być centrum przesiadkowe

  • 9.05.2018, 15:08 (aktualizacja 09.05.2018 19:46)
To może być centrum przesiadkowe
Miasto chce przejąć od PKP budynek dawnego dworca autobusowego, by móc utworzyć centrum przesiadkowe.

Jak na razie kolej próbuje sprzedać nieruchomość znajdującą się w pobliżu dworca PKP. Wstępna jej cena oszacowana została na 400 000 zł.
Czy znajdzie się kupiec, tego jeszcze nie wiadomo. Jeżeli nie, o przejęcie budynku i działki będzie zabiegać miasto.
- Musimy poczekać z dwa, trzy miesiące, żeby dostać informację, czy ktoś kupi budynek – mówi burmistrz Mariusz Szewczyk.
Miasto ma już gotowy plan zagospodarowania tego miejsca. Chce je wykorzystać na centrum przesiadkowe. Miałby w nim powstać dworzec autobusowy z 10 stanowiskami dojazdowymi dla autobusów regionalnych i dalekobieżnych, 2 dla wysiadających oraz stanowisko dla komunikacji miejskiej.
Ruch byłby tam jednokierunkowy. Autobusy mają wjeżdżać na dworzec od ulicy Głowackiego.
We wschodniej części wytyczone zostaną miejsca postojowe dla autobusów.
Stanowisko dla autobusów komunikacji miejskiej ma się znajdować przed wejściem głównym. Plany dotyczące zagospodarowania okolic dworca przewidują też budowę parkingów dla samochodów osobowych, autobusów, rowerów, a także montaż tablic informacyjnych, oświetlenia, ławek i koszy.

(akr)
Obserwator Lokalny nr 18/2018

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
witek
witek 9.06.2018, 22:57
Pierw zróbcie pożądek z ruiną Monisu, która szpeci. Kolejne zadanie to zróbcie coś z tym autobusami Monosu.straszne kopciuchy z nich.gdzie inspekcja?
pako
pako 9.06.2018, 21:45
Nienormalne, miasta nie stać na 400 000 zł ?!?!, a jak nie dostana tego placu za darmo to nie ma mowy o nowym dworcu autobusowym w perspektywie 20 najbliższych lat/?

Pozostałe