Florian - strażacki Oscar jedzie do Pustyni!

  • 12.05.2018, 08:45 (aktualizacja 12.05.2018, 09:03)
  • Admin Admin
Florian - strażacki Oscar jedzie do Pustyni!
Akademia Małego Strażaka z Brzeźnicy, reprezentująca Ochotniczą Straż Pożarną w Pustyni, zdobyła Floriana, najbardziej prestiżową nagrodą, przyznawaną za działania społeczne w ruchu strażackim. Uroczystośc odbyła się wczoraj wieczorem w Warszawie.

Nikt tak licznie nie odbierał Floriana jak Akademia z gminy Dębica. Na scenie pojawiło się ponad trzydziestu małych strażaków i ich rodziców. Statuetka najpierw trafiła w ręce Agnieszki Żurek, współzałożycielki i liderki stowarzyszenia AMS.
- Tego Floriana dedykuję wszystkim małym strażakom, którzy uczęszczają na nasze zajęcia i chcą na nie przychodzić - powiedział, dziękując za nagrodę.
Jak powiedziała, Akademia reprezentuje gminę Dębica, a członkowie stowarzyszenia, czyli rodzice i jej członkowie, czyli mali strażacy z Brzeźnicy i innych miejscowości gminy, tworzą jedną wielką rodzinę. Wszyscy wkładają w tę działalność dużo serca i pasji.
Agnieszka Żurek dziękowała, z Florianem w ręku, rodzicom, bez zaangażowania których działalność Akademii nie byłaby możliwa.
- To są wspaniali, cudowni ludzie. Nie mogli być tu wszyscy z nami, ale tego Floriana także i rodzicom chcę dedykować - powiedziała.
To była II edycja Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów Floriany. Wczoraj wręczono w sumie 19 strażackich Oscarów, ten dla Pustyni i Akademii z Brzeźnicy jest jedynym dla Podkarpacia. Został przyznany w kategorii edukacja.
Konkurs organizuje Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz redakcja miesięcznika Strażak. 
Florian formalnie przyznany został OSP Pustynia, bo tylko jednostki OSP mogły zgłaszać kandydatów do konkursu. Dlaczego Akademia z Brzeźnicy reprezentowała Pustynię, o tym napiszemy w najnowszym wydaniu tygodnika Obserwator Lokalny. Jednostce OSP w Pustyni należą się jednak wielkie brawa za zgłoszenie do konkursu inicjatywy, o której huczy w całej Polsce i która dzięki mogła zdobyć tak prestiżową nagrodę.

Admin Admin

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ula
Ula 17.05.2018, 22:52
Uważam,że Florian należy się zasłużonym strażakom a nie grupce dzieci ,które się bawią w strażaków,dla których to jest zabawa .Myślę ,że te dzieci nic z tego nie rozumieją ,tylko ambitne mamusie i tatusiowie się lansują.
ee
ee 17.05.2018, 10:58
Smiechu warte To nie poszli normalni strazacy tylko dzieci ? to jest zgodne z regulaminem?

Pozostałe