Poniedziałek, 22.07.2019

Wielkiej zadymy ciąg dalszy

  • 17.05.2018, 08:40 (aktualizacja 17.05.2018, 09:06)
  • Admin Admin
Wielkiej zadymy ciąg dalszy Akademia Małego Strażaka działa dzięki wielkiemu zaangażowaniu małych druhów, ich rodziców i koordynatorów. Fot. archiwum OL
To naprawdę jest trudne do zrozumienia, jaką krzywdę niektórym mocodawcom wyrządzili mali strażacy z gminy Dębica i ich rodzice, że spotykają się z tak wielką niechęcią. Wczoraj działa przeciw nim wytoczył zarząd OSP Pustynia.

O awanturze piszemy w najnowszym wydaniu Obserwatora Lokalnego, które znajduje się aktualnie w sprzedaży. Przypomnijmy, Akademia Małego Strażaka z Brzeźnicy, której liderką  jest Agnieszka Żurek, otrzymała Statuetkę Floriana, najbardziej prestiżową nagrodę w ruchu ochotniczych straży pożarnych, przyznawaną za działalność społeczną. Wcześniej ekspresją, formą działalności, optymizmem mali druhowie zarazili Warszawę. Podziwiali ich i gratulowali m.in. Waldemar Pawlak - prezes Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz Czesław Lang - świetny kolarz, organizator Tour de Pologne, a na scenie mali strażacy wystąpili w żywiołowym koncercie z grupą Golce. Komu to przeszkadza? Dlaczego zamiast pochwał i dumy z osiągnięć mieszkańców gminy, tych najmłodszych, padają ciosy?
Najpierw przyznanie Floriana Akademii Małego Strażaka próbowała zablokować OSP Brzeźnica - piszemy o tym w bieżącym wydaniu Obserwatora Lokalnego.
Gdy to się nie udało, dzięki pomocy OSP Pustynia i statuetka trafiła do Akademii i gminy Dębica działa wytoczyła właśnie OSP Pustynia, w miejscowości której mieszka wielu małych strażaków. Teraz jej prezes twierdzi, że pomógł, bo... został wprowadzony w błąd. Więcej na ten temat w wydaniu Obserwatora Lokalnego, jakie ukaże się we wtorek 22 maja br.

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
www
www 19.05.2018, 19:56
Przepraszam, ale czy te dzieci nie mają rodziców? Nie ma się kto za nimi wstawić? Przecież ktoś chce je okraść z wielkiego wyróżnienia!!! Dobrze że wybory blisko to może się coś w tej gminie zmieni. Jeśli nie może byc lepiej to niech przynajmniej będzie inaczej.
Pozdrawiam.
strażak
strażak 19.05.2018, 00:16
dlaczego Radzik z Rokoszem robią sobie jaja z demokracji
KimIrSen
KimIrSen 20.05.2018, 17:08
Rokosz = patologia.
Układy, układziki... ręka rękę myje... popatrzcie na nazwiska „kjerofnikuf” w ug dębica... wszystko jasne... najgorsze jest to ze Warszawa nie widzi że do naszego lokalnego szamba psl+po+komuchy dołączyli pisowcy.. oj jak się Jaro dowie to może zrobi porządek....
Resek
Resek 18.05.2018, 10:05
my tu gadu a pracownika szukają
http://www.czarna.biuletyn.net…
pss
pss 17.05.2018, 22:58
Przecież od razu było widać że pani robi to tylko po to aby o niech bylo glosno. dawno juz o tym mowili co niektórzy
OSP
OSP 18.05.2018, 12:55
Głośnie i Radośnie!!!

Nie rozumiem tej zawiści i zazdrości!
Kobita robi zajęcia nieodpłatnie, bez zaplecza finansowego i sztabu opłacanych ludzi!
Nie da się zmusić dzieciaki by przychodziły do niej na zajęcia! One chcą, rodzice się angażują ... a w dodatku to się sprawdza!
I tak od 4 lat!! A tu nagle coś nie tak ... bo grupa tych ludzi odniosła sukces ?
Nagle coś jest nie tak i źle?
Nagle pani Agnieszka się niby lansuje przed wyborami???

Komuś innemu chyba zależy na jej wyeliminowaniu?

Zresztą czasami to brak słów na taką głupotę!
Tatuś
Tatuś 17.05.2018, 21:13
Ale to sytuacja dotyczy wszystkich nie tylko OSP ,Akademia nie moźe ćwiczyć na hali w szkole na stadionie ,nie może wynająć Remizy ,nawet w kościele Mali Strażacy nie mogli stać pryz grobie bo pan Wójt nie zrobi dalszego parkingu.Pora na zmianę Wójta mieszkańcy gminy !!!
aiiii
aiiii 17.05.2018, 20:56
Uczą pomagania innym to żle?.
Zwolennik
Zwolennik 17.05.2018, 13:30
Proponuję pani Agnieszce start w wyborach
Wybory
Wybory 17.05.2018, 21:40
A ja myślę że ta pani tylko po to to robi żeby wystartować w wyborach
ów
ów 17.05.2018, 23:57
Ta pani robi to z taką pasją z jaką nikt inny nie potrafi. A ewentualny start w wyborach powinien być naturalną konsekwencją tych wszystkich kłód pod nogami. Mam tylko nadzieję że nie zapomni o tych maluszkach
Podpis
Podpis 17.05.2018, 12:22
Ludzie opamiętajcie się! To są małe dzieci a dla Was najważniejsze są stołki, kasa i wpływy. Może zaraz Gmina albo kolejne OSP wyda komunikat, że dzieci na zajęciach za dużo biegają i tracą gminne powietrze. Każdy tylko nie wspieram, nie współpracuję, nie pozwalam OK ale k...a nie przeszkadzaj i nie blokuj!
Longin
Longin 17.05.2018, 10:19
Cała ta sytuacja pokazuje jak dalece patologiczna jest sytuacja w gminie Dębica. Nagonka na strażaków jest wynikiem konfliktu między wójtem, liderem formacji RIS, a dawną sekretarz urzędu, związaną z RIS i PO, którą sam wójt zatrudnił, ale coś nie pykło i chce ją teraz zwalczyć wszelkimi sposobami. Komendanci OSP nie chcąc się narazić wójtowi robią wszystko co im poleci, w przeciwnym wypadku może ich spotkać ten sam los co dawną sekretarz. Do tego dawna sekretarz chce na siłę udowodnić że się nie da i wygra batalię z wójtem. Wszystko kosztem niewinnych dzieci i nieświadomych rodziców. Ktoś kiedyś powiedział że w tej gminie jest układ. Taka jest prawda a ten układ wypadałoby w końcu rozgonić!
kulfon
kulfon 17.05.2018, 17:48
Rokosz - býł w PZPR ?
Anarchista
Anarchista 18.05.2018, 05:39
I co z tego? Każdy - nawet z najbliższej rodziny - kto był partyjny jest zły? Przynajmniej zrobił więcej dla gminy niż prawilni burmistrzowie dla Dębicy. A swoją drogą, jeżeli pan wójt i pani lanserka toczą prywatną wojenkę kosztem dzieci, przekreśla to ich wszelkie osiągnięcia.
Seba
Seba 17.05.2018, 21:44
Oczywiste przecież był naczelnikiem gminy w czasach komuny
obserwująca
obserwująca 17.05.2018, 15:19
i ot to cała prawda !!! Stołek, kasa i wypłynięcie na szerokie wody, nic poza tym się nie liczy.

Pozostałe