Ruszyła budowa łącznika za 11 milionów

  • 29.05.2018, 16:36 (aktualizacja 29.05.2018, 16:45)
  • Admin Admin
Ruszyła budowa łącznika za 11 milionów Łopaty poszły w ruch. Fot. Starostwo Powiatowe Od lewej: senator Zdzisław Pupa, radny Sejmiku Czesław Łączak, poseł Jan Warzecha, marszałek Władysław Ortyl, wojewoda Ewa Leniart, starosta Andrzej Reguła, przewodniczący Rady Powiatu Mateusz Smoła, wicestarosta Mateusz Pasek, radny powiatowy Piotr Chęciek, dyrektor ZDP Jacek Drobot.
Symbolicznym wbiciem łopaty rozpoczęto dziś budowę łącznika od węzła autostrady A4 Dębica-Wschód do drogi krajowej nr 94 i drogi wojewódzkiej nr 985. Inwestycja ma kosztować 11 mln zł

Jej realizacja została dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014–2020 w kwocie ponad 9,3 mln zł. Z kolei 1,5 miliona złotych Powiat Dębicki otrzymał z budżetu Województwa Podkarpackiego.

- Pragnę wyrazić wdzięczność za wsparcie w pozyskaniu funduszy, jakie okazali nam parlamentarzyści, pani wojewoda, pan marszałek, radni wojewódzcy i powiatowi. Szczególne podziękowania kieruję do samorządu województwa podkarpackiego – podkreśla Andrzej Reguła, starosta Powiatu Dębickiego.

- Spójna sieć autostrad oraz ich połączeń z drogami krajowymi i wojewódzkimi przyczynia się do wzrostu gospodarczego i aktywizacji naszego regionu – mówi Mateusz Pasek, wicestarosta powiatu.

- Równie ważna jest dla nas kwestia bezpieczeństwa i komfortu wszystkich użytkowników dróg oraz mieszkańców powiatu dębickiego, dlatego tak bardzo zabiegaliśmy o budowę tego łącznika - dodaje. 

- Cieszę się, że środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego mogą być z sukcesem wydatkowane na inwestycje, które służą rozwojowi Podkarpacia. Dębica jest ważnym miejscem na gospodarczej mapie województwa, gdzie infrastruktura drogowa musi powstawać – mówi natomiast Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego, który uczestniczył w inauguracji inwestycji.

Prace przy budowie łącznika do węzła autostradowego Dębica–Wschód mają potrwać do końca września br. Etap 1 obejmie budowę skrzyżowania typu rondo (czterowylotowego, jednopasowego), drogi wojewódzkiej 985 i drogi powiatowej 1288R oraz 2509R; etap 2 związany będzie z przebudową drogi powiatowej nr 1288R na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 985 w miejscowości Pustynia do węzła autostrady A4 Dębica-Wschód, z wyłączeniem odcinka w obrębie przejazdu kolejowego; etap 3 - rozbudowa drogi powiatowej nr 1288R na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 94 w miejscowości Zawada do węzła autostrady A4 Dębica-Wschód, z wyłączeniem odcinka w obrębie wiaduktu drogowego nad linią kolejową wraz z odcinkami dojazdowymi do obiektu.
 

Informacja prasowa i zdjęcia Starostwa Powiatowego

Admin Admin

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
byłyprzodownik
byłyprzodownik 03.06.2018, 12:55
Dobrze byłoby chyba wybrać w konkursie czy plebiscycie "Łopaciarza prowadzącego roku 2018" i wręczyć mu trofeum, złotą łopatę przodownika pracy.
max
max 02.06.2018, 21:18
Łopaty poszły w ruch ,bo wybory tuż,tuż .Mydlą równo ludziom oczęta.
obywatel
obywatel 02.06.2018, 12:21
W tym roku nasi włodarze ciągle coś kopią ,a za każdym razem nowe łopaty. Ciekawe co dzieje się z wcześniej uzywanymi.
Obserwator
Obserwator 01.06.2018, 21:06
Ileż razy można wbijać łopaty pod tą samą inwestycję, ileż razy można ogłaszać start programu Mieszkanie +? Strach otworzyć lodówkę, by nie zobaczyć posła, starosty, burmistrza, radnych...
Wyborca
Wyborca 31.05.2018, 12:29
Tylko szkoda że łącznik jest wykonany kosztem czegoś przykład droga w Nagoszynie !!! U władzy są nic nie warci kłamcy !
qwerty
qwerty 30.05.2018, 22:28
Karolku, ty masz pojęcie, czujesz co to jest 11 mln PLN? Za tyle kasy na zachodzie można wykonać tunel pod Alpami, ale w Polsce tylko kawałek podrzędnej drogi?
A jak widzę te twarze na zdjęciach, to jetem przerażony. Pasek, Rokosz i reszta dębickiej śmietanki po cholerę robią szopkę? (kolejność przypadkowa, władzuniu nie obawiaj się:-). Do pracy a nie do lansu. Lansujecie się, ale po co? Każdy was zna, wie skąd się wywodzicie, komu służycie. Coś, co powinno być zrobione dawno temu teraz jest wykorzystywane do??? własnej promocji? Wypada być czy raczej wstyd, że dopiero teraz? Warto przemyśleć na przyszłość...
Karolek
Karolek 29.05.2018, 17:25
11 milionów, to podejrzewam, że można jedynie rowy wykonać, no chyba, że ci panowie'państwo z łopatami będą pomagać w wolne soboty.
Wiesio
Wiesio 31.05.2018, 13:29
Wg informacji publicznej otrzymanej od Starosty Dębickiego wartość kosztorysowa budowy "Łącznik - Zachodni" wynosi 22.054.476,26 zł. Myślę że kwota ta ulegnie zmniejszeniu o wartość prac wykonanych podczas uroczystego wbicia łopaty, tym bardziej że symboliczne wbicie łopat, miało miejsce już 2-gi raz. O pierwszym (bez udziału Przewodniczącego Rady Powiatu, posła Warzechy i Wojewody) pisał Obserwator Lokalny z dnia 14 kwietnia 2018r. Być może symbolicznych kolejnych wbić łopaty będzie więcej.

Pozostałe