Elfy na biwaku

  • 01.06.2018, 16:43
  • Agata Pajura
Elfy na biwaku Hufiec ZHP
Ponad osiemdziesiąt harcerzy i zuchów przebywało pod namiotami w Jaworzu Górnym, podczas biwaku wiosennego 7. Szczepu Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego. Przeżyli fantastyczną przygodę.

Dosłownie fantastyczną, ponieważ biwak upłynął w klimacie magii, elfów, rycerzy, książek Tolkiena i innych fantastycznych postaci. 

W piątek, po przyjeździe i rozstawieniu namiotów, harcerze wzięli udział w zajęciach integracyjnych, które pozwoliły im się lepiej poznać. Sobota upłynęła szybko, na wielu ciekawych zajęciach. Harcerze wzięli udział w RPG, grze polegającej na improwizowanym odgrywaniu ról oraz zajęciach obrony przed czarną magią, utrzymanych w klimacie Harrego Pottera.

Po południu tradycyjnie świętowano urodziny szczepu – tym razem jedenaste. Nie zabrakło pysznego tortu, świeczek, zimnych ogni i głośnego "sto lat". Wieczorem harcerze spotkali się przy ognisku, żeby pośpiewać, a później wzięli udział w nocnej grze, podczas której musieli odnaleźć zaginionego wybrańca. 

Biwak podsumowany został niedzielnym apelem, gdzie zostały wyróżnione osoby za całoroczne zaangażowanie w działania drużyn i szczepu oraz wręczone nagrody.

Biwaki wiosenne są już długą tradycją 7. Szczepu Drużyn Dębickich. Co roku harcerze spotykają się by świętować urodziny swojego środowiska i dobrze się bawić. Program biwaku został uatrakcyjniony dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie zdrowia publicznego ogłoszonego przez Urząd Miejski w Dębicy.
 

Informacja Hufca ZHP

Agata Pajura

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe