Wtorek, 23.10.2018, imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

Jacek Sroka na srebrnym ekranie

  • 4.06.2018, 14:28 (aktualizacja 04.06.2018 14:43)
Jacek Sroka na srebrnym ekranie Fragment plakatu (całość patrz niżej)
W czwartek 7 czerwca o godz. 18:00 zapraszamy do Kina „Kosmos” na specjalny pokaz filmu „Dziennik Obserwatora” w reżyserii Jarosława Migonia. Dokument o wybitnym krakowskim artyście będzie doskonałym uzupełnieniem wystawy w Galerii Sztuki, gdzie jeszcze przez dwa tygodnie zobaczyć można jego prace.

Film pokazuje dwanaście dni z życia Jacka Sroki. Opowieść filmowa opiera się o dziennik, czy raczej anty-dziennik artysty, mieszając artystyczne z intymnym, dystans z bliskością i wyobrażone z mniemanym. Świat obrazów Obserwatora przenika się z życiem osobistym, a prywatność zyskuje walor uniwersalny w jego pracach.

Język filmu, „trzeci bohater”, prowadzi narrację  pomiędzy dokumentem (opowieści o obrazach) a realizmem magicznym (frapujące animacje), znajdując własny wyraz, bogaty i niespodziewanie szeroki: podążamy z nim po zakamarkach domu, pracowni i… wyobraźni artysty.

Na warstwę muzyczną składa się 26 utworów z czego 10 zaaranżowanych na akordeon. W sumie prawie 60 minut muzyki, którą w całości skomponował i zaaranżował Marcin Gałażyn - na co dzień jeden z trzech filarów zespołu Motion Trio. W filmie wystąpił także zespół Motion Trio w pełnym składzie.

Film jest zrealizowany w koprodukcji Polska-Chile. Producentem jest Jarosław Migoń odpowiedzialny także za scenariusz i reżyserię. Koproducentem ze strony polskiej jest Elżbieta Migoń - grafiQa, ze strony chilijskiej Francisco Bassignana Ravinet - Krakovia Producciones. Za kamerą stanął Piotr Trela.

Film zdobył trzy nagrody na ubiegłorocznym World Media Festival w Hamburgu: Intermedia Globe Grand w kategorii dokumenty, Intermedia Globe Grand Award i Specjalne Wyróżnienie „Magic Eye” – „za najlepszą pracę kamery”. Na odbywającym się w kwietniu tego roku 21. Przeglądzie Filmów o Sztuce w Zakopanem tytuł zdobył Grand Prix.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Informacja Miejskiego Ośrodka Kultury

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe