Serenada po premierze. Jak koguta zgubiła ciekawość?

  • 06.06.2018, 08:50 (aktualizacja 08.06.2018, 09:07)
  • Ryszard Pajura
Serenada po premierze. Jak koguta zgubiła ciekawość?
W poniedziałek i we wtorek odbyły się premiery Serenady Sławomira Mrożka w wykonaniu Teatru Kurtyna. Były dwie, bo w roli kury Bruny w pierwszej wystąpiła Kinga Wróblewska, w drugiej Monika Sroczyńska.

Z tymi kolorami widzowie, znający sztukę mogli mieć problem, po choć np. Monika Sroczyńska grała rolę kury Blond, to kolor jej scenicznej fryzury każe w niej widzieć Brunę. To korekta wprowadzona przez reżysera i scenarzystę Roberta Chodura.

Kury, na które apetyt miał Lis - w tej roli Szymon Zieliński, były cztery. W role trzech pozostałych wcieliły się: Barbara Żubrowska, Edyta Kujawska-Gawlik i Agata Żmuda. Swego stada dzielnie bronił Kogut, grany przez Piotra Szypra, którego, jak to w życiu, zgubiła ciekawość i zazdrość.

Bo sztukę, choć to komedia z gatunku teatru absurdu czy szyderczego, oglądać można jak bajkę. W rzeczywistości pełna jest odniesień do natury człowieka i naszych słabostek, co świetnie sportretowali dębiccy aktorzy.

Sztuka, jak poprzednie dwa spektakle teatru Kurtyna: Śluby panieńskie i Myszki trzy, wyreżyserowana została przez Roberta Chodura.

Scenografia: Ryszard Kucab. Inspicjent: Dominika Migoń, Sufler: Andrzej Janiec

W Domu Kultury Kosmos kolejne przedstawienia zobaczyć będzie można już w niedzielę 10 czerwca. Pierwsze o godz. 17:00, drugie o 19:00.

Bilety: 15 zł, 10 zł, do nabycia w kasie Domu kultury i Kina Kosmos.

 

ryszardpajura_

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe