Wtorek, 23.10.2018, imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

Oni zostali urzędnikami wyborczymi. Zobacz, kto

  • 13.06.2018, 10:27
Oni zostali urzędnikami wyborczymi. Zobacz, kto
Szef Krajowego Biura Wyborczego powołał urzędników wyborczych w każdej gminie i mieście, także w naszym powiecie. Będą nadzorowali wybory samorządowe.

I nie tylko, bo powołani zostali na 6 lat. Ale jesienne wybory będą pierwszymi, jakie odbędą się przy udziale urzędników wyborczych.

W naszym powiecie zostali nimi:

 

Dębica miasto - Joanna Leśniak

Dębica gmina - Elżbieta Wolska

Brzostek - Szymon Skublicki

Pilzno - Piotr Getinger

Czarna - Justyna Kaczka

Jodłowa - Agnieszka Łącka

Żyraków - Robert Wolski

 

Jak dowiedzieliśmy się w delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Rzeszowie, na razie nie ma ustalonych sposobów kontaktu wyborców z urzędnikami. Zostali dopiero powołani na te funkcje, ta kwestia zostanie dopracowana po tym, jak termin wyborów samorządowych zostanie oficjalnie ogłoszony.

Zgodnie z Kodeksem wyborczym zadaniem urzędników wyborczych jest przygotowanie i nadzór nad przebiegiem wyborów w komisjach obwodowych.

Może nim być wyłącznie pracownik administracji rządowej, samorządowej lub jednostek im podległych. Nie mogą należeć do partii politycznej ani być skazani prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe. Urzędnikiem wyborczym nie można być w tej gminie, w której się mieszka lub pracuje.

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe