Wtorek, 23.10.2018, imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

Podwyżki za wodę i ścieki, czterech radnych przeciw

  • 13.06.2018, 12:00 (aktualizacja 13.06.2018 12:12)
Podwyżki za wodę i ścieki, czterech radnych przeciw Z interpelacją do burmistrz zwróciła się m.in. radna Joanna Ożóg
Od czerwca dębiczanie o 9 procent płacą więcej za wodę i odprowadzanie ścieków. Klub radnych miejskich Razem dla Dębicy chce, by koszty podwyżki wziął na siebie budżet miasta.

Cena wody wzrosła z 3,91 zł na 4,26 zł za kubik (metr sześcienny), zaś za ścieki z 4,59 zł na 5 zł. Po zmianach w przepisach ustala ją samodzielnie spółka Wodociągi Dębickie, zaś zatwierdzają rządowe Wody Polskie. I tak się stało.

Rada Miejska może jednak wprowadzić dopłaty i pokrywać część kosztów. Wtedy mieszkańcy płacą mniej. Tak robią niemal wszystkie gminy w powiecie. Takiej dopłaty nie ma w Dębicy.

Dopłaty wymagają zmian w budżecie i mogą być wprowadzone na wniosek burmistrza. Domagają się tego radni klubu Razem dla Dębicy, którzy złożyli interpelację do burmistrza Mariusza Szewczyka.

"Radni naszego klubu uważają, iż podwyżka wody od 01.06.2018 r. jest szkodliwa nie tylko dla mieszkańców, również dla podmiotów gospodarczych. Nie wolno mieszkańcom fundować takich niespodzianek z dnia na dzień" - czytamy w interpelacji, podpisanej przez Joannę Ożóg, przewodniczącą klubu.

"My Radni, jako Przedstawiciele Mieszkańców składamy kategoryczny sprzeciw omawianym podwyżkom. Mamy nadzieję, iż Pan Burmistrz pochyli się na tym problemem i pozytywnie go rozwiąże, nawet kosztem budżetu miasta (dokonując dopłaty do spółki)" - kończą interpelację.

Mariusz Szewczyk nie mówi nie, ale dodaje, że będzie rozmawiał o tej sprawie ze wszystkimi radnymi. Potrzebuje dokładnych wyliczeń, wstępnie szacuje jednak, że potrzeba ok. miliona złotych, żeby kosztami ostatniej podwyżki nie obarczać mieszkańców. O takim wydatku muszą zdecydować radni, wprowadzając zmiany w budżecie.

Klub Razem dla Dębicy tworzą: Joanna Ożóg, Adam Rogowski, Piotr Michoń i Leszek Żyłka.

Więcej na temat podwyżki i reakcji dębiczan na nią w wydaniu tygodnika Obserwator Lokalny, jakie ukaże się w przyszły wtorek.
 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sasiad
Sasiad 15.06.2018, 19:03
Popieram rozmówce !!!!!!!!!!!!!Jak tacy mądrzy i dobrotliwi ci radni, to niech pokażą skąd ten milion wziąć. Może niech zaczną od dobrowolnej rezygnacji z budowy dróg w ich okręgach wyborczych.
Stanisław
Stanisław 27.08.2018, 01:07
Milion złotych skąd?Jakie to proste z oszczędnosci w wodociągach np. realna płaca dozoru w stosunku do pracownika, programy oszczędnościowe - chcesz podpowiem Ci więcej,
Kamil
Kamil 13.06.2018, 17:35
Chciałem podziękować Burmistrzowi Szewczykowi za to że pamięta o rowerzystach, mamy coraz więcej ścieżek rowerowych, praktycznie są w każdej części miasta, tylko trzeba je lepiej skomunikować. Milion złotych powinno się przeznaczyć na budowę ścieżek rowerowych, każdy chodnik powinien mieć pas ruchu dla rowerzystów. Kiedy na słonecznej powstanie ścieżka rowerowa? Fantastyczne są
te wyprawy rowerowe w okolice powiatu, dobry kierunek.
klQQQ
klQQQ 13.06.2018, 17:10
milion w tą lub w tamtą stronę ,to przy 200 milionowym budżecie to mały pikuś
Antypopulista
Antypopulista 13.06.2018, 12:43
Jak tacy mądrzy i dobrotliwi ci radni, to niech pokażą skąd ten milion wziąć. Może niech zaczną od dobrowolnej rezygnacji z budowy dróg w ich okręgach wyborczych.
drama
drama 13.06.2018, 15:34
widać, że wyborca PiS'u!!
"Rezygnacja z budowy dróg w ich okręgach", a to tylko oni tymi drogami jeżdżą? na prywatnych posesjach budują?

Pozostałe