Dotacje nie dla miasta i gminy Dębica. Bo są za bogate

  • 14.06.2018, 12:25 (aktualizacja 14.06.2018, 13:31)
  • Ryszard Pajura
Dotacje nie dla miasta i gminy Dębica. Bo są za bogate msit.gov.pl
Siedem otwartych stref aktywności powstanie w naszym powiecie, w tym cztery w gminie Pilzno. Niestety, ani jedna w Dębicy i w gminie Dębica. Ich budowę dofinansowuje Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Jednym z głównych kryteriów jest wskaźnik zamożności gminy. Miasto i gmina okazały się za bogate i nie znalazły się na liście.

W Brzostku powstanie tylko jedna strefa, za to jako jedyna w powiecie w wariancie rozszerzonym. Samorząd otrzyma na to 50.000 zł, drugie tyle dorzuci ze swego budżetu.

Zbudowana zostanie przy przedszkolu w Brzostku, znajdzie się tam plac zabaw o charakterze sprawnościowym z minimum trzema urządzeniami, siłownia plenerowa, strefa relaksu.

Cztery otwarte strefy aktywności powstaną w mieście i gminie Pilzno; dotacja ministerstwa to 94 700 zł, czyli 50% kosztów.

Wszystkie zbudowane zostaną w wariancie podstawowym: dwie w Pilźnie, w Łękach Dolnych i Parkoszu. Beda to m.in. siłownie plenerowe, z takimi urządzeniami jak: jeździec, wioślarz, wyciąg górny, orbitrek.

Do tego dojdą strefy relaksu zostaną ze stolikami do gry w szachy/chińczyka, ławki i stojaki na rowery.

Po jednej strefie powstanie też w gminach czarna i Żyraków. Jodłowa nie składała wniosku o dofinansowanie.

ryszardpajura_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kuba
Kuba 25.06.2018, 15:05
Żyraków i okolica się rozwija, ludzie napływowi kupują domy co za tym idzie ceny działek w Żyrakowie rosną. Żyraków teraz to Jak Głogów Małopolski sypialnia Dębicy.

Pozostałe