
Jednym z głównych kryteriów jest wskaźnik zamożności gminy. Miasto i gmina okazały się za bogate i nie znalazły się na liście.
W Brzostku powstanie tylko jedna strefa, za to jako jedyna w powiecie w wariancie rozszerzonym. Samorząd otrzyma na to 50.000 zł, drugie tyle dorzuci ze swego budżetu.
Zbudowana zostanie przy przedszkolu w Brzostku, znajdzie się tam plac zabaw o charakterze sprawnościowym z minimum trzema urządzeniami, siłownia plenerowa, strefa relaksu.
Cztery otwarte strefy aktywności powstaną w mieście i gminie Pilzno; dotacja ministerstwa to 94 700 zł, czyli 50% kosztów.
Wszystkie zbudowane zostaną w wariancie podstawowym: dwie w Pilźnie, w Łękach Dolnych i Parkoszu. Beda to m.in. siłownie plenerowe, z takimi urządzeniami jak: jeździec, wioślarz, wyciąg górny, orbitrek.
Do tego dojdą strefy relaksu zostaną ze stolikami do gry w szachy/chińczyka, ławki i stojaki na rowery.
Po jednej strefie powstanie też w gminach czarna i Żyraków. Jodłowa nie składała wniosku o dofinansowanie.
Żyraków i okolica się rozwija, ludzie napływowi kupują domy co za tym idzie ceny działek w Żyrakowie rosną. Żyraków teraz to Jak Głogów Małopolski sypialnia Dębicy.