Ks. Jacek Miszczak będzie proboszczem

  • 14.06.2018, 14:03 (aktualizacja 15.06.2018, 08:09)
  • Janusz Grajcar
Ks. Jacek Miszczak będzie proboszczem
Biskup tarnowski Andrzej Jeż podczas spotkania z kapłanami w Kurii Diecezjalnej w Tarnowie poinformował ich o swoich decyzjach dotyczących urzędów proboszczowskich. Wśród zaproszonych przez niego księży, znalazł się m.in. ks. prał. Jacek Miszczak.

W parafii św. Jana Chrzciciela w Łącku zastąpi dotychczasowego proboszcza ks. Janusza Paciorka, który otrzymał nominację na gospodarza wspólnoty Trójcy Przenajświętszej w Mielcu.

Pochodzący z parafii św. Józefa Rzemieślnika w Pustkowie ks. Jacek Miszczak Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie ukończył i święcenia kapłańskie otrzymał w 1992 r. Pracował jako wikariusz w parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Tarnowie-Klikowej, Wszystkich Świętych w Bobowej i Matki Bożej Bolesnej w Nowym Sączu.

W latach 2000-2008 sprawował posługę jako wikariusz w parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy, gdzie był m.in. odpowiedzialny za organizację Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej Polonia Semper Fidelis od 11. do 18. jego edycji, a także festynu parafialnego organizowanego na obiektach Zespołu Szkół Zawodowych nr 1. W parafii tej założył też i prowadził stowarzyszenie Faustinum.

W 2004 r. otrzymał wraz z m.in. ks. Ryszardem Piaseckim, pierwszym dyrektorem wtedy jeszcze Radia Dobra Nowina, nagrodę honorową Uskrzydlony, przyznawaną przez Tarnowską Fundację Kultury. Kilka lat wcześniej został natomiast wyróżniony tytułem Człowieka Roku 2000 Gazety Krakowskiej.

Obecnie jest dyrektorem Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Funkcję tę sprawuje od sierpnia 2009 roku. We wrześniu 2016 r. został wybrany na trzyletnią kadencję do Prezydium Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich.

W sierpniu 2014 roku został mianowany kanonikiem honorowym nowo utworzonej Kapituły Kolegiackiej w Wojniczu.
 

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe